De temperatuur op 26 september 1911 lag tussen 6,5 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
15 juni » De Tabulating Machine Corporation, de Computing Scale Corporation en de International Time Recording Company gaan verder als Tabulating Computing Recording Corporation (tegenwoordig IBM).
30 juni » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Sumatra in Nederlands-Indië.
21 augustus » De Mona Lisa wordt op klaarlichte dag gestolen uit het Louvre in Parijs.
1 november » Italiaans-Turkse Oorlog - Tweede-luitenant vlieger Giulio Gavotti laat uit zijn Etrich Taube vier Cipelli-granaten vallen op vijandelijke stellingen en voert hierdoor de eerste bombardementen met behulp van een vliegtuig uit in de geschiedenis.
27 november » Paus Pius X creëert 19 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse Redemptorist pater Willem Marinus van Rossum.
12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
Trouwdag 11 oktober 1946
De temperatuur op 11 oktober 1946 lag tussen 2,3 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
17 januari » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in Londen voor het eerst bijeen.
9 februari » De Partij van de Arbeid wordt opgericht.
7 mei » Anton Mussert wordt op de Waalsdorpervlakte geëxecuteerd.
17 juli » Het IJslands voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis en gaat in Reykjavik met 3-0 onderuit tegen Denemarken.
11 september » In Nederland wordt de Operatie Black Tulip gestart.
7 oktober » Opening van het Qemal Stafastadion in Tirana, Albanië.
Dag van overlijden 6 februari 2002
De temperatuur op 6 februari 2002 lag tussen 5,8 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 3,9 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (17%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
14 februari » Schaatsster Andrea Nuyt verbetert in Salt Lake City haar eigen en ruim twee weken oude Nederlands record op de 500 meter (37,76 seconden) en zet een tijd van 37,54 op de klokken.
20 maart » Ontslag van Luc De Hovre als hulpbisschop van Mechelen-Brussel (België).
1 april » Zuidwest-Somalië verklaart de onafhankelijkheid en wil een autonome regio zijn tot het Oost-Afrikaanse land weer stabiel is.
24 april » De nieuwe UNMIK-chef, de Duitser Michael Steiner, kondigt in een vergadering van de Veiligheidsraad aan dat hij concrete doelen zal formuleren om Kosovo beter bestuur, degelijke democratie, bescherming van minderheden en consolidatie van de rechtsorde bij te brengen.
10 september » Zwitserland wordt lid van de Verenigde Naties.
31 oktober » Aardbeving nabij San Giuliano di Puglia en Campobasso (Italië).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: H.J.M. Lancée, "Stamboom Lancée", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lancee/I1343.php : benaderd 6 oktober 2026), "Marinus Lancee (1911-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.