Stamboom Lancée » Henricus Spechts (-1773)

Persoonlijke gegevens Henricus Spechts 

  • Hij is geboren.
  • Hij werd gedoopt op 5 augustus 1706 in Nuth Limburg Nederland.
  • Hij is gedoopt.
  • Hij is overleden in het jaar 1773 in Nuth Limburg Nederland.
  • Een kind van Joannes Spechts en Gertrudis Curffs
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 juli 2022.

Gezin van Henricus Spechts

(1) Hij is getrouwd met Maria Roex.

Zij zijn getrouwd op 27 februari 1737 te Nuth Limburg Nederland.


(2) Hij is getrouwd met Maria Roecx.

Zij zijn getrouwd op 27 februari 1737 te Nuth Limburg Nederland.


Notities over Henricus Spechts

RAL-LvO 1760, 180v: Op 17 juli 1770 deden Henricus Spechs en zijn echtgenote Maria Roex, omdat zij vanwege hun hoge ouderdom niet meer in staat waren om hun goederen naar behoren te beheren, aan hun (stief)zonen Reijner Crijns, gehuwd met Catharina Palmen, en Willem Crijns, gehuwd met Anna Maria Heunen het vruchtgebruik over onder de volgende voorwaarden:
a) zij zouden jaarlijks 44 gulden uitkeren
b) zij zouden jaarlijks zes pond boter leveren
c) zij zouden alle lasten op de goederen overnemen
d) de huisweide en de pingerweide zouden buiten de overdracht blijven
e) de pacht van een weide op de meent te Hellebroek was voor de twee (stief)zonen
f) 47 kleine roeden akkerland aan het Hunnecummerpaadje werden eveneens uitgezonderd en zouden pas na hun dood aan de twee (stief)zonen toevallen.
RAL-LvO 1760, 181v: Op 17 juli 1770 maakte Henricus Spegts, gehuwd met Maria Roex, zijn testament. Hij stichtte een jaargetijde en stelde daartoe 100 gulden beschikbaar tegen 4% waaruit de pastoor elk jaar drie schillingen, de koster en kerkfabriekdrie schillingen en de kapelaan twee schillingen zouden ontvangen. Tot onderpand dienden zijn huis met moestuin en huisweide te Hellebroek onder Nuth, grenzend aan de weduwe en erfgenamen Peter Corten, Catharina Muijlkens en de gemeente. Dit huis met moestuin en weide, en de last, zou na dood van hem en zijn echtgenote toevallen aan Joannes Beckers, de zoon van wijlen zijn zus Maria Spegts. Joannes Beckers moest wel direct na de dood van zijn oom 50 gulden aan de pastoor van Nuth geven voorhet lezen van 100 missen. De rest van zijn goederen zou gelijkelijk over zijn neven en nichten verdeeld worden, met de uitdrukkelijke bepaling dat de roerende goederen bij de langstlevende zouden blijven.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus Spechts?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus Spechts

Henricus Spechts
-1773

(1) 1737

Maria Roex
1694-1773

(2) 1737

Maria Roecx
1694-1733


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1706: Bron: Wikipedia
    • 17 mei » Paus Clemens XI creëert twintig nieuwe kardinalen, onder wie de curieprelaat Lorenzo Corsini.
    • 23 mei » De hertog van Marlborough verslaat de Fransen in de Slag bij Ramillies.
    • 7 juni » Paus Clemens XI creëert één nieuwe kardinaal, de Italiaanse nuntius in Portugal Michelangelo dei Conti.

Over de familienaam Spechts

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Spechts.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Spechts.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Spechts (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lancée is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H.J.M. Lancée, "Stamboom Lancée", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lancee/I11043.php : benaderd 12 oktober 2026), "Henricus Spechts (-1773)".