De temperatuur op 27 september 1905 lag tussen 6,7 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
Trouwdag 25 september 1929
De temperatuur op 25 september 1929 lag tussen 5,4 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 10,2 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 januari » IJe Wijkstra doodt in het Groningse Doezum vier veldwachters die zijn minnares Aaltje van der Tuin bij hem willen weghalen.
11 februari » Mussolini en Paus Pius XI sluiten het Verdrag van Lateranen waarbij het Vaticaan als autonome staat wordt erkend.
1 april » Introductie van de jojo in New York.
11 april » De Statendam III van Holland-Amerika Lijn verlaat Rotterdam voor haar eerste reis naar New York.
18 april » Het Paleis voor Volksvlijt in Amsterdam wordt door een grote brand verwoest.
7 september » Bekrachtiging van het Protocol van Genève (verbod op chemische wapens).
Dag van overlijden 26 mei 1997
De temperatuur op 26 mei 1997 lag tussen 5,2 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,5 uur zonneschijn (22%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
13 januari » Bij de ontploffing van een bombrief raken twee veiligheidsfunctionarissen van het Arabische dagblad Al-Hayat in Londen gewond.
20 januari » Ronaldo wordt in Lissabon tijdens een FIFA-gala uitgeroepen tot de beste voetballer van de wereld in 1996. De 20-jarige spits van Barcelona krijgt 329 punten in de prestigieuze uitverkiezing, AC Milan-vedette George Weah, de winnaar van 1995, eindigt op de tweede plaats met 140 stemmen. Alan Shearer (Newcastle United) wordt derde met 123 punten.
21 januari » De Belgische voetbalbond ontslaat Wilfried Van Moer als bondscoach van het Belgisch voetbalelftal. Georges Leekens, trainer-coach van de verrassende lijstaanvoerder Excelsior Moeskroen, is zijn vervanger.
23 maart » Bij Beverwijk vinden gevechten tussen supporters van Ajax en Feyenoord plaats waarbij een dode valt, de Slag bij Beverwijk.
31 maart » Wielrenster Leontien van Moorsel pakt na drie jaar de draad weer op met winst in het criterium van Breezand.
15 oktober » Lancering van Cassini-Huygens, het eerste ruimtetuig dat in een baan om Saturnus terechtkomt en later een sonde in de atmosfeer van Titan (maan), een maan van Saturnus, laat afdalen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Edo Kroef, "Stamboom Kroef", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kroef/I799.php : benaderd 30 december 2025), "Neeltje WIJN (1905-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.