De temperatuur op 9 december 1893 lag rond de 4,9 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
Trouwdag 12 mei 1917
De temperatuur op 12 mei 1917 lag tussen 10,1 °C en 27,0 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
20 april » Benoeming van Eugenio Pacelli tot nuntius in Beieren.
4 juni » De eerste Pulitzerprijs wordt uitgereikt.
26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
12 december » Het algemeen kiesrecht voor mannen werd in Nederland ingevoerd.
Dag van overlijden 19 januari 1970
De temperatuur op 19 januari 1970 lag tussen -2,0 °C en 1,5 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
7 januari » Oprichting van de Zuid-Afrikaanse voetbalclub Kaizer Chiefs.
18 juni » Een hevige bosbrand op het Artillerie Schietkamp (ASK) bedreigt het nabijgelegen 't Harde. De brand wordt ternauwernood gestuit maar zes huizen branden af.
1 oktober » Het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid in Bilthoven neemt proeven met een vaccin tegen rodehond
1 november » Oprichting van de Priesterbroederschap Sint Pius X van traditionalistische priesters door aartsbisschop Marcel Lefebvre in het Bisdom Fribourg in Zwitserland.
17 november » Douglas Engelbart verkrijgt octrooi op de muis.
3 december » Na een gijzeling van 60 dagen door het Front de Libération du Québec, wordt het Britse handelscommissielid James Cross vrijgelaten.
Dag van begraven 23 januari 1970
De temperatuur op 23 januari 1970 lag tussen -0,4 °C en 2,4 °C en was gemiddeld 1,5 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
15 februari » Ard Schenk wordt wereldkampioen schaatsen.
14 maart » De Japanse keizer Hirohito opent de wereldtentoonstelling in Osaka.
6 mei » Feyenoord legt als eerste Nederlandse voetbalclub beslag op de Europa Cup I. In het San Siro-stadion in Milaan wint de Rotterdamse club in de finale met 2-1 van Celtic door doelpunten van verdediger Rinus Israël en de Zweedse aanvaller Ove Kindvall.
31 mei » Een aardbeving met de kracht van 7,8 op de schaal van Richter eist 66.000 doden in Peru; veel Peruvianen wijten de ramp aan de kernproef die Frankrijk een dag eerder in de Stille Oceaan heeft genomen.
14 augustus » Opening van het Estadi Montilivi in de Spaanse stad Gerona.
9 september » Feyenoord wint als eerste Nederlandse club de Wereldbeker
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tjitze Koster, "Stamboom Koster Twijzelerheide e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-koster/I685.php : benaderd 14 februari 2026), "Margje de Boer (1893-1970)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.