Stamboom Kos » Reinje Heersema (1851-1914)

Persoonlijke gegevens Reinje Heersema 

  • Hij is geboren in het jaar 1851 in Woltersum gem. Ten Boer.
  • Hij is overleden op 6 maart 1914 in Ten Boer, hij was toen 63 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 maart 2009.

Gezin van Reinje Heersema

Hij is getrouwd met Jaaptje Dekker.

Zij zijn getrouwd op 1 oktober 1898 te Ten Boer, hij was toen 47 jaar oud.

Het echtpaar is gescheiden 16 september 1904 te Groningen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Reinje Heersema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 maart 1914 lag tussen 6,4 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 1,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
    • 5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
    • 14 februari » Verenigd Koninkrijk - De Britannic wordt ter water gelaten in Belfast.
    • 13 mei » Bisschopswijding van Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond.
    • 29 mei » De RMS Empress of Ireland botst tegen het Noorse steenkoolvrachtschip Storstad, en zinkt binnen 14 minuten. Van de 1477 passagiers aan boord overleven slechts 465 passagiers de ramp.
    • 26 augustus » Begin van de Slag bij Tannenberg, het eerste Duitse succes tijdens de Eerste Wereldoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heersema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heersema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heersema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heersema (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kos is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Isabel Kos, "Stamboom Kos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kos/I311.php : benaderd 31 december 2025), "Reinje Heersema (1851-1914)".