Stamboom Konjer » Lammert Dijkema (1895-1958)

Persoonlijke gegevens Lammert Dijkema 


Gezin van Lammert Dijkema

Hij is getrouwd met Aafke Bakker.

Zij zijn getrouwd op 27 december 1918 te Winsum ,Gr, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Christiaan Dijkema  1919-2014
  2. Nicolaas Dijkema  1920-2001
  3. Grietje Dijkema  1925-1944


Notities over Lammert Dijkema

Lammert Dijkema woonde tegenover de kerk.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lammert Dijkema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lammert Dijkema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lammert Dijkema

Eltje Dijkema
1826-1890
Lammert Hovinga
± 1830-????
Anje Hovinga
1861-1899

Lammert Dijkema
1895-1958

1918

Aafke Bakker
1897-1981


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 7 mei 1895 lag rond de 16,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 45%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
      • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
      • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
      • 26 juli » Huwelijk van Marie Sklodowska en Pierre Curie.
      • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
      • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
    • De temperatuur op 27 december 1918 lag tussen 0,4 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 6,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
      • 9 april » Succesvolle Duitse aanval in Vlaanderen.
      • 7 mei » Vrede van Boekarest tussen Roemenië en de Centrale mogendheden.
      • 3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
      • 4 november » In Duitsland breekt een opstand uit die een einde maakt aan het keizerrijk, de Novemberrevolutie.
      • 13 november » Geallieerde troepen bezetten Constantinopel de hoofdstad van het Ottomaanse Rijk.
      • 16 november » De Democratische Republiek Hongarije wordt uitgeroepen
    • De temperatuur op 30 september 1958 lag tussen 13,1 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 14,5 mm neerslag gedurende 8,9 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
      • 22 januari » Resolutie 127 Veiligheidsraad Verenigde Naties betreffende het Arabisch-Israëlisch conflict wordt aangenomen.
      • 18 maart » Het Atomium in Brussel wordt voltooid. De enorme uitvergroting van een ijzerkristal moest dienen als de blikvanger op de wereldtentoonstelling (Expo 58) van dat jaar.
      • 12 september » Jack Kilby presenteert de eerste werkende geïntegreerde schakeling, maar verliest het patent 11 jaar later aan Robert Noyce.
      • 14 september » De twee raketten die ontwikkeld zijn door de Duitse ingenieur Ernst Mohr, bereiken de bovenste delen van de atmosfeer.
      • 31 oktober » Definitief einde Gooische Stoomtram.
      • 15 december » Benoeming van Albino Luciani, de latere paus Johannes Paulus I, tot bisschop van Vittorio Veneto (Italië).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Dijkema

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkema.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkema.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkema (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Konjer is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Klaas Konjer, "Stamboom Konjer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-konjer/I415.php : benaderd 22 oktober 2026), "Lammert Dijkema (1895-1958)".