De temperatuur op 1 augustus 1915 lag tussen 9,3 °C en 24,3 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
Trouwdag 23 januari 1940
De temperatuur op 23 januari 1940 lag tussen -8,8 °C en 3,4 °C en was gemiddeld -1,6 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
14 maart » Dzsingisz Gabor, Nederlands politicus en bestuurder
11 mei » De Duitse invallers bereiken het Albertkanaal.
17 juni » De RMS Lancastria werd getorpedeerd waarbij minimaal 4.000 vluchtelingen en RAF soldaten om het leven komen die geëvacueerd zijn na de Slag om Duinkerke.
11 september » Hitler schort het bevel tot de landing in Engeland drie dagen op; hij stelt ook op 14 en 17 september de beslissing uit.
31 oktober » Göring erkent zijn nederlaag, einde van de Slag om Engeland luchtoorlog.
13 november » Première van Walt Disneys film Fantasia.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Kees Kesting, "Stamboom Kesting (div)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kesting/I121.php : benaderd 13 oktober 2026), "Gerhardus Hendrik Evert Kesting (1915-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.