De temperatuur op 24 oktober 1890 lag rond de 9,7 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
29 december » Het bloedbad van Wounded Knee vindt plaats.
Trouwdag 6 mei 1911
De temperatuur op 6 mei 1911 lag tussen 2,7 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
13 januari » Een man hakt met een schoenmakersmes in op het schilderij De Nachtwacht.
13 februari » Oprichting van de Kroatische voetbalclub HNK Hajduk Split.
11 maart » Oprichting van de Franse voetbalclub US Concarneau uit de gelijknamige plaats in Bretagne.
30 juni » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Sumatra in Nederlands-Indië.
23 oktober » Italiaans-Turkse Oorlog: Kapitein-Vlieger Carlos Piazza steeg op 23 oktober 1911 om 06:19 uur met zijn Blériot XI op voor een verkenningsvlucht, om zo de Turks-Arabische opmars te lokaliseren. Hierdoor legde Kapitein-Vlieger Carlos Piazza de eerste oorlogsvlucht af in de geschiedenis en was de Blériot XI het eerste militaire vliegtuig dat ingezet werd tijdens een oorlog. Gevolgd door Kapitein-Vlieger Ricardo Moizo in een Nieuport.
30 december » Sun Yat-sen wordt gekozen als eerste president van de republiek China.
Dag van overlijden 25 april 1944
De temperatuur op 25 april 1944 lag tussen 5,3 °C en 9,5 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
17 januari » Met de Slag om Monte Cassino begint een van de langste en bloedigste slagen van de Tweede Wereldoorlog.
16 mei » Sinti en Roma in Auschwitz-Birkenau komen in opstand tegen dreigende massamoord door vergassing.
9 september » Bulgarije wordt bevrijd door de Sovjet-Unie.
24 september » Bevrijding Deurne en verwoesting van het Groot Kasteel aldaar.
12 december » Uitgeverij De Bezige Bij wordt opgericht.
24 december » Tijdens kerstavond wordt het Belgische troepenschip Léopoldville vlak bij Cherbourg getorpedeerd door de U 486. Zo'n 515 Amerikaanse soldaten komen hierbij om het leven, alsook 5 bemanningsleden, waaronder kapitein Charles Limbor.
Dag van begraven 28 april 1944
De temperatuur op 28 april 1944 lag tussen 5,5 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 1,6 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
12 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Deportivo Pereira.
10 juni » In het Franse dorp Oradour-sur-Glane worden bijna alle inwoners (642) afgeslacht door het eerste regiment 'Der Führer' van de 2. SS-Panzer-Division Das Reich.
5 september » Dolle Dinsdag: Nederland wacht tevergeefs op de bevrijders.
24 september » Bevrijding Deurne en verwoesting van het Groot Kasteel aldaar.
29 september » Sovjet-troepen trekken Joegoslavië binnen.
3 december » In Griekenland breekt meteen na de bevrijding een burgeroorlog uit tussen communisten en koningsgezinden. Deze duurt tot 1949.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: G. de Jong, "Stamboom Karsten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-karsten/I257.php : benaderd 18 oktober 2026), "Sijbrigje Roukema (Raukema) (1890-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.