De temperatuur op 10 februari 1914 lag tussen 3,9 °C en 13,4 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
7 april » De 'Vereeniging tot stichting en exploitatie van vakantie-oorden in Nederland "Zomers Buiten"' wordt opgericht in Amsterdam.
18 oktober » De Slag om de IJzer gaat van start. Franse, maar vooral Belgische, soldaten verdedigen de Noordelijke frontlinie in de Westhoek.
19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
10 november » De Duitsers bezetten Diksmuide tijdens de Slag om de IJzer in de Eerste Wereldoorlog.
Dag van overlijden 14 oktober 1984
De temperatuur op 14 oktober 1984 lag tussen 10,5 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,3 uur zonneschijn (12%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
3 januari » President Habib Bourguiba roept de noodtoestand uit in Tunesië na dagen van ernstige ongeregeldheden vanwege de verdubbeling van de broodprijs.
3 april » Rakesh Sharma wordt de eerste Indiase ruimtevaarder.
1 juni » De Nederlandse regering besluit tot plaatsing van 48 kruisraketten, tenzij op 1 juni 1985 blijkt dat Rusland zijn arsenaal SS-20 raketten niet heeft uitgebreid (onderdeel van het zg. NAVO-Dubbelbesluit van 12 december 1979).
3 juni » Een Brits vliegtuig stort neer tijdens een luchtvaartshow bij Aschaffenburg in Beieren. De schietstoel, waarmee de piloot zich redt, slaat neer in het publiek en doodt een 40-jarige man.
3 juli » Sovjet-atleet Joeri Sedych scherpt in Cork het wereldrecord kogelslingeren (84,14 meter) aan tot een afstand van 86,34 meter.
10 december » Desmond Tutu krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Dag van begraven 17 oktober 1984
De temperatuur op 17 oktober 1984 lag tussen 8,1 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (28%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 april » Het Faeröerse televisiestation Sjónvarp Føroya zendt voor het eerst uit, waarmee deze eilandengroep het laatste gebied in Europa is dat een eigen publieke televisie-omroep krijgt.
14 juni » Door bomaanslagen op elektriciteitsmasten zit twee derde van de elf miljoen Chilenen tot anderhalf uur zonder elektriciteit. De aanslagen worden opgeëist door de linkse guerrillabeweging Patriottisch Front Manuel Rodriguez.
1 juli » Beëdiging van Richard von Weizsäcker als zesde bondspresident van West-Duitsland.
3 juli » Sovjet-atleet Joeri Sedych scherpt in Cork het wereldrecord kogelslingeren (84,14 meter) aan tot een afstand van 86,34 meter.
22 juli » De Franse wielrenner Laurent Fignon wint voor de tweede keer de Ronde van Frankrijk.
10 december » Desmond Tutu krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: G. de Jong, "Stamboom Karsten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-karsten/I2049.php : benaderd 22 oktober 2026), "Geertje Posma (1914-1984)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.