Stamboom Karsten » Harmen de Kroon (1869-1960)

Persoonlijke gegevens Harmen de Kroon 


Gezin van Harmen de Kroon

Hij is getrouwd met Antje Karsten.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1896 te Gemeente Wonseradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Hendrik de Kroon  1897-1972 
  2. Wilhelmina de Kroon  1898-1993
  3. Douwe de Kroon  1903- 
  4. Klaas de Kroon  1907-2000
  5. Ynze de Kroon  1911-1993 
  6. Kornelis de Kroon  1916-2007 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Harmen de Kroon?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Harmen de Kroon

Harmen de Kroon
1869-1960

1896

Antje Karsten
1876-1955

Ynze de Kroon
1911-1993

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 september 1869 lag rond de 21,3 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 16 mei 1896 lag rond de 9,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
    • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
    • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
    • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
    • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
    • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
  • De temperatuur op 28 augustus 1960 lag tussen 11,2 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 5,8 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (11%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 20 januari » Hendrik Verwoerd kondigt een referendum aan om te bepalen of Zuid-Afrika een republiek zou moeten worden.
    • 27 mei » Militaire staatsgreep Turkije.
    • 20 juni » De Mali-federatie, bestaande uit Mali en Senegal, wordt onafhankelijk van Frankrijk.
    • 17 augustus » Gabon wordt onafhankelijk en Gabriël Léon M'ba wordt tot president verkozen.
    • 25 augustus » Olympische Zomerspelen in Rome worden geopend.
    • 12 oktober » De Russische premier Nikita Chroesjtsjov slaat tijdens een vergadering van de Verenigde Naties met zijn schoen op zijn lessenaar.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Kroon

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Kroon.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Kroon.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Kroon (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Karsten is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
G. de Jong, "Stamboom Karsten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-karsten/I149.php : benaderd 11 oktober 2026), "Harmen de Kroon (1869-1960)".