Stamboom IJzerman » Arend Scholten (1873-1962)

Persoonlijke gegevens Arend Scholten 


Gezin van Arend Scholten

(1) Hij is getrouwd met Gerritje Kamphuis.

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1897 te Voorst, hij was toen 24 jaar oud.


(2) Hij is getrouwd met Geertje IJzerman.

Zij zijn getrouwd op 10 november 1906 te Voorst, hij was toen 33 jaar oud.Bron 1

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk (Bruidegom)
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 8748
Gemeente: Voorst
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 74
Datum: 10-11-1906
Bruidegom Arend Scholten
Leeftijd: 33
Geboorteplaats: Voorst
Bruid Geertje IJzerman
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Heerde
Vader bruidegom Willem Scholten
Moeder bruidegom Hendrikje Gerrits
Vader bruid Willem IJzerman
Moeder bruid Janna ten Hove
Nadere informatie beroep bg.: fabrieksarbeider; beroep bruid: dienstbode; beroep vader bg.: dagloner; beroep moeder bg.: zonder beroep; beroep vader bd.: dagloner; beroep moeder bd.: zonder beroep; weduwnaar van Gerritje kamphuis

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arend Scholten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arend Scholten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arend Scholten


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Genlias

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 februari 1873 lag rond de 3,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 49%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 10 november 1906 lag tussen 0,7 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 26 maart » De Electrotechnische Vereeniging (ETV) wordt opgericht.
    • 31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
    • 20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
    • 22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
    • 6 december » De Britse overheid verleent zelfbestuur aan de vroegere boerenrepubliek Transvaal.
    • 21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
  • De temperatuur op 29 januari 1962 lag tussen -6,4 °C en 1,0 °C en was gemiddeld -2,8 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (85%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 1 januari » West-Samoa wordt onafhankelijk van Nieuw-Zeeland.
    • 10 februari » De Amerikaanse staten Georgia, North Carolina en South Carolina worden afgesplitst van het Aartsbisdom Baltimore en gevormd tot een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Atlanta en het Bisdom Savannah in Georgia, het Bisdom Raleigh in Noord-Carolina en het Bisdom Charleston in Zuid-Carolina.
    • 16 februari » Dijkdoorbraak op Schiermonnikoog.
    • 24 mei » De Mercury MA-7 wordt gelanceerd vanaf het Cape Canaveral Air Force Station.
    • 27 juni » Oprichtingsdatum van de Nederlandse profvoetbalclub Roda JC uit Limburg (Kerkrade). De club kwam voort uit een fusie tussen Rapid JC en Roda Sport. Beste seizoenen in de eredivisie: 1976/77 (5de), 1978/79 (5de), 1985/86 (5de) en vooral 1994/95 (2de). Roda JC stond in het seizoen 1978/79 10 achtereenvolgende ronden op de eerste plaats in de eredivisie, van ronde 13 tot en met ronde 22 (12/11/1978 tot en met 9/4/1979), maar eindigde als 5de.
    • 8 november » In de wijk Dieze te Zwolle wordt de miljoenste naoorlogse woning van Nederland opgeleverd, namelijk Hogenkampsweg 139.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Scholten

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Scholten.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Scholten.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Scholten (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom IJzerman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jo IJzerman, "Stamboom IJzerman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ijzerman/I181.php : benaderd 21 februari 2026), "Arend Scholten (1873-1962)".