De temperatuur op 12 maart 1921 lag tussen 2,9 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
27 april » Bij de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Amsterdam worden namens de Rapaille Partij de zwerver Had-je-me-maar en de ex-anarchist Bertus Zuurbier verkozen.
11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
30 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van titelhouder Uruguay.
Trouwdag 17 september 1941
De temperatuur op 17 september 1941 lag tussen 6,4 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
7 maart » De Duitse onderzeebootkapitein Günther Prien, kapitein van de U-47 komt samen met zijn bemanning om het leven.
1 mei » Citizen Kane, een film van Orson Welles, gaat in de VS in première.
11 september » Begin van de bouw van het Pentagon.
26 november » Libanon wordt onafhankelijk van Frankrijk.
11 december » Duitsland en Italië verklaren de Verenigde Staten de oorlog, waarna de VS in antwoord hen de oorlog verklaart en zich hierdoor mengt in de Tweede Wereldoorlog in Europa.
15 december » De Nederlandse onderzeeboot O 16 zinkt door een explosie van een Japanse mijn.
Dag van overlijden 17 mei 2015
De temperatuur op 17 mei 2015 lag tussen 6,8 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (62%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
30 januari » Eugene De Kock, de beruchte leider van een doodseskader tijdens het apartheidsregime in Zuid-Afrika, komt na 20 jaar cel voorwaardelijk en vervroegd vrij.
1 maart » John Jansen van Galen presenteert voor de laatste keer het radioprogramma Met het Oog op Morgen.
23 april » De vulkaan Calbuco in het zuiden van Chili komt voor de tweede keer binnen korte tijd tot uitbarsting.
25 april » Een zware aardbeving met een kracht van 7,8 op de schaal van Richter treft Nepal. Naast de hoofdbeving waren er achttien naschokken, waarvan de zwaarste een kracht had van 6,7 op de schaal van Richter. De trillingen van de aardbeving waren tot in India, Pakistan, Bhutan, Tibet en Bangladesh te voelen. Er vallen ruim 2.500 doden. Bovendien stortten eeuwenoude Nepalese tempels in.
2 oktober » De populaire Nederlandse versie van Man bijt hond zendt hun laatste aflevering uit. Het opvallende televisieprogramma was vanaf 1999 elk seizoen op de buis.
29 oktober » Na vijf jaar heft de Europese Unie de sancties op tegen de Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko en 169 van zijn landgenoten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Hulzebos, "Stamboom Hulzebos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hulzebos/I19087.php : benaderd 28 september 2026), "Wilhelmina Bleeker (1921-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.