De temperatuur op 27 januari 1916 lag tussen 2,7 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
15 maart » De Universiteit van Gent wordt vernederlandst; dit wordt echter na het einde van de Eerste Wereldoorlog weer teruggedraaid.
14 juli » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Ferroviarios de Chile.
19 september » De Force Publique onder Charles Tombeur verslaat het leger van Duits-Oost-Afrika in de Slag bij Tabora.
7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
Trouwdag 11 augustus 1937
De temperatuur op 11 augustus 1937 lag tussen 9,8 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
7 januari » Prinses Juliana trouwt met Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld in de Sint-Jacobskerk in Den Haag. De Maastrichtste 7 Januaristraat verwijst hiernaar.
18 maart » Oprichting van de Azerbeidzjaanse voetbalclub Neftçi Bakoe.
17 mei » In Solna wordt het Råsunda Stadion geopend.
4 juni » Introductie van de winkelwagen door supermarkteigenaar Sylvan Goldman.
2 juli » Pilote Amelia Earhart verdwijnt spoorloos boven de Stille Oceaan.
13 december » Japan wint de Slag om Nanking. De stad wordt het toneel van massale verkrachtingen en massamoord door het Japanse leger.
Dag van overlijden 27 september 1991
De temperatuur op 27 september 1991 lag tussen 10,5 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 11,1 mm neerslag gedurende 7,4 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
7 februari » Benoeming van André Léonard tot bisschop van Namen in België.
1 april » Krajina, de door een meerderheid van Serviërs bewoonde provincie van Kroatië, scheidt zich formeel van Kroatië af en sluit zich aan bij Servië.
11 juli » Boris Jeltsin (1931-2007) wordt beëdigd als president van Rusland.
22 juli » Jeffrey Dahmer wordt gearresteerd, nadat er overblijfselen van elf mannen en jongens worden gevonden in en rondom zijn appartement in de staat Milwaukee. Hij werd veroordeeld als seriemoordenaar, tot een levenslange gevangenisstraf maar werd in de gevangenis zelf vermoord door een medegevangene.
9 oktober » Etienne Tshisekedi, de nieuwe premier van Zaïre, roept de bevolking op de straat op te gaan om te protesteren tegen "de dwarse opstelling" van president Mobutu bij de vorming van een nieuwe regering.
14 oktober » Bij godsdienstrellen tussen moslims en christenen in de Nigeriaanse stad Kano komen ongeveer honderd mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: B. Hoegee, "Stamboom Hoegee", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hoegee/I2281.php : benaderd 23 oktober 2026), "Willem Rokus Hougee (1916-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.