De temperatuur op 10 april 1918 lag tussen 6,5 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 2,4 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 maart » Vrede van Brest-Litovsk wordt ondertekend, einde aan het oostfront van de Eerste Wereldoorlog.
23 mei » De raffinaderij van Koninklijke Olie op Curaçao wordt in bedrijf gesteld.
3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
10 november » Wilhelm Groener sluit met de nieuwe rijkskanselier Friedrich Ebert het zgn. "Ebert-Groener-pact".
14 november » Tsjecho-Slowakije wordt een republiek.
18 november » Letland verklaart zichzelf onafhankelijk van Rusland.
Trouwdag 22 februari 1940
De temperatuur op 22 februari 1940 lag tussen -2,0 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
30 januari » De zesde Elfstedentocht wordt verreden.
27 februari » Ontdekking van C, koolstof C-14.
26 maart » De vliegers Noomen en De Vries halen in hun Fokker G.I-jachtkruiser een Whitley-bommenwerper van de Britse RAF neer die het Nederlandse luchtruim schendt.
21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
28 juli » Koningin Wilhelmina opent de uitzendingen van Radio Oranje vanuit Londen.
7 september » Zwaar bombardement op Londen tijdens de Slag om Engeland.
Dag van overlijden 8 maart 2013
De temperatuur op 8 maart 2013 lag tussen 6,0 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 5,3 uur. Er was 4,0 uur zonneschijn (35%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
3 mei » Omdat koploper FC Volendam verliest met 3-1 van Go Ahead Eagles, en SC Cambuur met 0-2 wint bij SBV Excelsior wordt SC Cambuur kampioen van de Nederlandse eerste divisie en promoveert voor het eerst sinds 13 jaar weer naar de eredivisie.
4 mei » Een trein- en giframp bij het Belgische Wetteren kost een persoon het leven, doordat de kankerverwekkende stof acrylonitril vrijkomt.
23 augustus » Door een machtsstrijd in een gevangenis in de Boliviaanse stad Santa Cruz de la Sierra vallen zeker 31 doden en 52 gewonden.
15 september » Duizenden Roemenen protesteren in Boekarest tegen plannen van een Canadees bedrijf om in Roemenië de grootste goudmijn van Europa te openen.
9 oktober » Een groep Belgische en Boliviaanse archeologen heeft in Bolivia op de bodem van het Titicacameer een grote kunstschat opgedoken.
18 november » In Indonesië komen de vulkanen Sinabung en Merapi tot uitbarsting.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Th.J. Hendrickx, "Stamboom Hendrickx, van Lieshout, Hartogs, Bouwels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-hendrickx/R223.php : benaderd 25 oktober 2026), "Nicola Gerarda van Lieshout (6.10) (1918-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.