De temperatuur op 17 oktober 1887 lag rond de 10,5 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
Trouwdag 6 december 1917
De temperatuur op 6 december 1917 lag tussen -7,9 °C en 2,1 °C en was gemiddeld -2,5 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
5 juli » Het Aardappeloproer in Amsterdam mondt uit in een veldslag op het Haarlemmerplein, waarbij militairen het vuur openen op de menigte. De opstand wordt neergeslagen. Er vallen 9 doden en 114 gewonden
9 juli » De Zweed John Zander verbetert in Stockholm het wereldrecord op de 2000 meter hardlopen. Zijn tijd is 5'31,0".
21 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Megiddo. De Slag bij Megiddo is afgelopen en de Ottomanen worden uit Palestina verdreven.
12 december » Het algemeen kiesrecht voor mannen werd in Nederland ingevoerd.
20 december » Oprichting van de Tsjeka, een Russische geheime dienst.
Dag van overlijden 20 juli 1967
De temperatuur op 20 juli 1967 lag tussen 11,9 °C en 22,8 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (79%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
1 januari » Het sportprogramma Langs de Lijn wordt voor het eerst uitgezonden op de Nederlandse radio.
27 januari » De Apollo 1 vliegt tijdens een oefening in brand. De drie astronauten (Virgil Grissom, Edward White, en Roger Chaffee) komen om.
23 mei » Egypte sluit de Straat van Tiran voor Israëlische vaartuigen, en blokkeert daarmee de Israëlische haven van Eilat.
25 juni » Het eerste wereldwijd uitgezonden televisieprogramma Our World vindt plaats, waarin onder andere een opname te zien is van de nieuwe single van The Beatles, All You Need Is Love.
29 juni » De Nederlander Willem Cobben treedt af als bisschop van Helsinki (Finland) en wordt opgevolgd door zijn coadjutor en landgenoot Paul Verschuren.
10 september » De bevolking van Gibraltar stemt tegen eenwording met Spanje.
Dag van begraven 24 juli 1967
De temperatuur op 24 juli 1967 lag tussen 8,2 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 14,3 uur zonneschijn (90%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
30 maart » in de Chelsea Mansion Studios in Londen wordt de foto van de voorkant van de hoes van het wereldberoemde album Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band van The Beatles gemaakt.
28 mei » Doelman Frans de Munck neemt op 44-jarige leeftijd afscheid van het voetbal tijdens een vriendschappelijke duel tussen Vitesse en 1. FC Köln.
2 augustus » Lunar Orbiter 5 wordt gelanceerd. Hij komt in zijn baan om de maan op 4 augustus.
8 augustus » Oprichting van de ASEAN (Association of South-East Asian Nations).
30 november » De Engelse kroonkolonie Aden wordt onafhankelijk als de republiek van Zuid-Jemen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I84272.php : benaderd 18 oktober 2026), "Petronella Jacoba du Bois (1887-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.