De temperatuur op 17 oktober 1887 lag rond de 10,5 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
Trouwdag 6 december 1917
De temperatuur op 6 december 1917 lag tussen -7,9 °C en 2,1 °C en was gemiddeld -2,5 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
27 januari » Coen de Koning wint voor de tweede keer in successie de Elfstedentocht. Hij doet dit in een parcoursrecord van 9 uur en 53 minuten.
22 maart » De Verenigde Staten erkennen als eerste de voorlopige Russische regering na de val van de tsaar.
6 april » De Verenigde Staten verklaren Duitsland de oorlog (zie Eerste Wereldoorlog).
7 juni » Nieuw-Zeelandse troepen vallen de beruchte "Messines Ridge" bij de Belgische plaats Wijtschate aan; de aanval duurt tot de 17de.
14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
26 december » De Slag om Jeruzalem is afgelopen. De Eerste Wereldoorlog in en rond Jeruzalem is afgelopen. De Britten winnen de slag.
Dag van overlijden 20 juli 1967
De temperatuur op 20 juli 1967 lag tussen 11,9 °C en 22,8 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (79%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
14 januari » In Togo trekt het leger de macht naar zich toe en wordt generaal Étienne Eyadéma president en minister van Defensie.
10 juni » Kroonprinses Margrethe II van Denemarken trouwt met Henri de Laborde de Monpezat.
12 juli » Rassenrellen beginnen in Newark New Jersey. De rellen duren vier dagen en 27 mensen komen om.
3 september » Nguyen Van Thieu wordt gekozen als president van Zuid-Vietnam.
4 oktober » Hassanal Bolkiah Mu'izzaddin Waddaulah wordt sultan van Brunei
14 december » Koning Constantijn II van Griekenland vlucht naar Italië.
Dag van begraven 24 juli 1967
De temperatuur op 24 juli 1967 lag tussen 8,2 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 14,3 uur zonneschijn (90%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
8 april » Benoeming van Jean Hengen tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Luxemburg.
21 april » Staatsgreep door militairen onder leiding van kolonel Georgios Papadopoulos in Griekenland, koning Constantijn II gaat in Italië in ballingschap, begin kolonelsregime.
4 juni » Bisschopswijding van Jean Hengen, bisschop-coadjutor van Luxemburg.
5 augustus » Het Pink Floyd album The Piper at the Gates of Dawn komt uit in het Verenigd Koninkrijk.
19 november » De Beatles LP Magical Mystery Tour komt uit in het Verenigd Koninkrijk.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I84272.php : benaderd 17 oktober 2026), "Petronella Jacoba du Bois (1887-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.