De temperatuur op 15 augustus 1912 lag tussen 7,7 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 10,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
8 oktober » De Eerste Balkanoorlog breekt uit.
3 december » Einde van de eerste Balkanoorlog.
Dag van overlijden 15 november 1993
De temperatuur op 15 november 1993 lag tussen 1,6 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 3,5 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (20%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
25 januari » In verscheidene Turkse steden houden duizenden mensen marsen uit protest tegen de moord op de prominente linkse Turkse journalist Ugur Mumcu. In Istanbul zijn volgens de politie 10.000 mensen op de been.
25 januari » Togolese veiligheidstroepen schieten zeker twaalf mensen dood die in de hoofdstad Lomé deelnemen aan een betoging tegen de regering van president Étienne Eyadéma.
20 maart » Door brand in het gebouw van de Nederlandse Dagblad Unie, met een stroomstoring tot gevolg, verschijnt het Algemeen Dagblad met een noodeditie.
24 mei » Moord op de Mexicaanse kardinaal Juan Jesús Posadas Ocampo in zijn auto op het vliegveld van Guadalajara
10 juli » Benoeming van Frans Wiertz tot bisschop van Roermond in Nederland.
15 augustus » Juan Carlos Wasmosy, de eerste democratisch gekozen burgerpresident in de geschiedenis van Paraguay, wordt beëdigd.
Dag van begraven 19 november 1993
De temperatuur op 19 november 1993 lag tussen -4,4 °C en 3,6 °C en was gemiddeld -1,3 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (83%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
11 maart » Het militaire bewind in Sierra Leone maakt bekend een complot voor een staatsgreep te hebben ontdekt, doordat Oekraïne documenten voor een wapenbestelling niet aan de samenzweerders, maar per abuis aan het ministerie van defensie van het West-Afrikaanse land heeft gezonden.
14 maart » Nadya Ochner, Italiaans snowboardster
15 maart » De Verenigde Naties kondigen aan dat ze de daaropvolgende maand zullen beginnen met de repatriëring van 1,3 miljoen Mozambikaanse vluchtelingen, die hun Afrikaanse land verlaten hebben vanwege de zestien jaar durende burgeroorlog.
12 juli » Een hittegolf aan de Atlantische kust van Verenigde Staten en overstromingen van de Mississippi in het midden-westen kosten zeker 65 Amerikanen het leven.
28 augustus » 76 doden bij een vliegtuigongeluk in Tadzjikistan.
4 november » Russische troepen landen in de Georgische kuststad Poti om de haven en de spoorlijn in West-Georgië te beschermen tegen aanvallen van de rebellen van ex-president Zviad Gamsachoerdia.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I60432.php : benaderd 4 oktober 2026), "Derk Heun (1912-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.