De temperatuur op 4 maart 1916 lag tussen -1,6 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 2,9 mm neerslag. Er was 5,5 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
18 november » De slag aan de Somme eindigt.
21 november » Het beroemde hospitaalschip Britannic zinkt naar de bodem van de Egeïsche Zee nadat het een mijn geraakt heeft of door een torpedo is geraakt.
1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
Trouwdag 1 juli 1943
De temperatuur op 1 juli 1943 lag tussen 11,6 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 13,6 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
23 januari » Britse troepen veroveren Tripoli op de asmogendheden.
27 februari » Het Nederlandse onderzeebootmoederschip de Colombia wordt ter hoogte van Simonstad door de Duitse onderzeeboot U-516 tot zinken gebracht.
19 april » Albert Hofmann ontdekt het hallucinogene effect van lsd.
29 juli » NSB burgemeester Geert Bisschop van Schoonebeek wordt doodgeschoten door leden van het plaatselijk verzet.
30 september » Encycliek Divino Afflante Spiritu van Paus Pius XII over de promotie van Bijbelstudies.
18 oktober » De schrijver A.M. de Jong wordt door Nederlandse SS'ers vermoord, een van de zgn. Silbertanne-acties.
Dag van overlijden 19 december 1996
De temperatuur op 19 december 1996 lag tussen 3,5 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 23,1 mm neerslag gedurende 18,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
15 april » In Zuid-Afrika start een Waarheidscommissie haar onderzoek naar de schending van de mensenrechten tijdens het apartheidsbewind.
18 mei » Judoka Mark Huizinga wint bij de EK judo in Den Haag de eerste van zijn vijf Europese titels.
19 mei » De Nederlandse judoploeg sluit de EK judo in Den Haag af met vijf gouden en één zilveren medaille, en eindigt daardoor als eerste in het medailleklassement.
27 mei » Een wapenstilstand beëindigt de eerste oorlog om Tsjetsjenië.
10 oktober » Marijke Djawalapersad wordt als eerste vrouw in de Surinaamse geschiedenis gekozen als voorzitter van het parlement. Zij volgt Jaggernath Lachmon op, die aftreedt uit teleurstelling over de nieuwe regering van NDP-president Wijdenbosch.
12 december » Oedai Hoessein raakt zwaar gewond bij een moordaanslag.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I60129.php : benaderd 15 oktober 2026), "Harmina van de Poll (1916-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.