De temperatuur op 21 juli 1918 lag tussen 13,5 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 7,3 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
17 juli » De Russische tsaar Nicolaas II en zijn gezin worden, na anderhalf jaar verbanning, op last van de nieuwe plaatselijke Sovjetleiders gefusilleerd in Jekaterinenburg.
9 augustus » Duke Kahanamoku scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.01,4. Het oude record (1.01,6) stond sinds 20 juli 1912 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
10 november » Wilhelm Groener sluit met de nieuwe rijkskanselier Friedrich Ebert het zgn. "Ebert-Groener-pact".
11 november » In de Eerste Wereldoorlog wordt een wapenstilstand bereikt.
14 november » Tsjecho-Slowakije wordt een republiek.
Trouwdag 10 maart 1944
De temperatuur op 10 maart 1944 lag tussen 0,8 °C en 4,8 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 1,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
13 april » Crash van een B-17 bommenwerper te Berismenil (La roche en ardenne)
5 juni » Tweede Wereldoorlog: Rome wordt bevrijd door de geallieerde troepen en geallieerde luchttroepen landen 's avonds laat in Normandië om strategische plaatsen te bezetten ter voorbereiding van de eigenlijke invasie in de vroege ochtend van de dag daarna.
8 september » Lancering van de eerste V2-raket vanuit Nederland richting Londen; doel wordt getroffen.
18 september » Bevrijding van Eindhoven door Britse grond- en Amerikaanse luchtlandingstroepen (Operatie Market Garden).
21 september » De Poolse 1e Onafhankelijke Parachutistenbrigade landt bij Driel in het kader van Operatie Market Garden.
12 november » Britse bommenwerpers brengen in de Tromsøfjord de Tirpitz tot zinken
Dag van overlijden 24 augustus 1992
De temperatuur op 24 augustus 1992 lag tussen 12,9 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 5,8 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (30%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 maart » De Amerikaanse zwemster Jenny Thompson scherpt in Indianapolis het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 54,48 seconden. De mondiale toptijd was tot dan toe met 54,73 seconden in handen van de voormalig Oost-Duitse Kristin Otto.
17 juli » Het Slowaakse deelstaatparlement neemt een resolutie aan over de onafhankelijkheidsverklaring.
18 juli » Negen studenten en een professor van de Universiteit La Cantuta in de Peruviaanse hoofdstad Lima worden ontvoerd en later vermoord.
24 september » Bij een wereldomspannende actie wordt de Nederlandse drugscriminele Bettien Martens opgepakt door de Italiaanse politie in Rome.
29 oktober » Op meerdere plaatsen in Angola gaat de voormalige verzetsbeweging UNITA in de aanval, waarmee de hervatting van de burgeroorlog in Angola een feit is, aldus volgers.
4 december » Amerikaanse soldaten worden naar Somalië gestuurd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I51536.php : benaderd 20 oktober 2026), "Arie van Herk (1918-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.