De temperatuur op 22 september 1905 lag tussen 5,5 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
Dag van overlijden 2 oktober 1944
De temperatuur op 2 oktober 1944 lag tussen 3,4 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 8,2 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
12 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Deportivo Pereira.
21 april » Vrouwen in Frankrijk krijgen stemrecht.
18 mei » Poolse troepen veroveren het klooster van Monte Cassino.
9 oktober » WO2: bij kerk-razzia's in Noord-Limburg worden duizenden jongens en mannen opgepakt.
8 december » Bij een overval op de Leeuwarder gevangenis Blokhuispoort worden 51 verzetsmensen bevrijd.
17 december » Task Force 38 komt terecht in een tropische storm (Typhoon Cobra). Er vallen meer dan 790 slachtoffers, naast schade aan de schepen gaan ook 3 torpedojagers en meer dan 140 toestellen verloren.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I28731.php : benaderd 25 oktober 2026), "Pieter Dubbeldam (1905-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.