Stamboom Ham » Bernhard van Look (1893-1923)

Persoonlijke gegevens Bernhard van Look 


Gezin van Bernhard van Look

Hij is getrouwd met Geessien Krijgsheld.

Zij zijn getrouwd op 9 december 1914 te Essen (D), hij was toen 21 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Anni van Look  1913-
  2. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernhard van Look?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Bernhard van Look

Bernhard van Look
1893-1923

1914
Anni van Look
1913-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 februari 1893 lag rond de 4,9 °C. Er was 9 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
    • 21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
    • 10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
    • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • 19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
  • De temperatuur op 9 december 1914 lag tussen 5,8 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 4,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
    • 28 juli » Oostenrijk-Hongarije verklaart Servië de oorlog, daarmee begint de Eerste Wereldoorlog.
    • 1 augustus » Duitsland, als verdragsgenoot van Oostenrijk-Hongarije, verklaart Rusland de oorlog en valt Luxemburg binnen.
    • 3 augustus » (Italië) - De regering in Rome verklaart zich neutraal en weigert aan de oorlog te gaan deelnemen aan de zijde van de andere partners in het Drievoudig Verbond, Duitsland en Oostenrijk-Hongarije.
    • 26 augustus » Begin van de Slag bij Tannenberg, het eerste Duitse succes tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 1 november » Bisschopswijding van Petrus Hopmans, Nederlands bisschop van Breda.
  • De temperatuur op 16 mei 1923 lag tussen 4,4 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 11,6 mm neerslag. Er was 1,3 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Howard Carter opent het graf van farao Toetanchamon dat gevuld bleek met schatten.
    • 14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
    • 24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
    • 29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
    • 6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.
    • 23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Look

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Look.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Look.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Look (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Ham is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I2691.php : benaderd 8 oktober 2026), "Bernhard van Look (1893-1923)".