De temperatuur op 28 oktober 1904 lag tussen 2,1 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 8,3 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
12 februari » Eerste editie van de Deense sensatiekrant Ekstra Bladet.
26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
1 mei » België en Frankrijk spelen beide de eerste voetbalinterland uit hun geschiedenis en spelen in Brussel met 3-3 gelijk.
21 mei » Oprichting in Parijs van de Wereldvoetbalbond FIFA, de Fédération Internationale de Football Association. Oprichters zijn de Nederlander Carl Hirschman en de Fransman Robert Guérin. De Engelsen zien op dat moment nog niets in zo'n bond.
8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
5 november » De Engelse atleet Alfred Shrubb vestigt het werelduurrecord atletiek in Glasgow: in één uur tijd loopt hij 18742 m.
Trouwdag 2 maart 1933
De temperatuur op 2 maart 1933 lag tussen 3,2 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 2,9 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
28 februari » Met de Rijksdagbrandverordening komt er een eind aan vele vrijheden in het Duitse Rijk.
22 maart » Het concentratiekamp Dachau wordt geopend.
10 mei » Honderden Hitler-aanhangers verbranden 'on-Duitse' en 'decadente' in beslag genomen boeken op de Berlijnse Opernplatz.
7 augustus » Begin van de Genocide van Simele. Het Irakese leger vernietigt, onder toezicht van de Britten, tientallen Assyrische dorpen en vermoordt daarbij duizenden Assyriërs.
30 augustus » Oprichting van Air France.
16 december » Abe de Vries en Sipke Castelein winnen de vijfde Elfstedentocht.
Dag van overlijden 22 september 1994
De temperatuur op 22 september 1994 lag tussen 8,5 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
1 januari » De Noord-Amerikaanse Vrijhandelsovereenkomst (NAFTA) wordt van kracht tussen Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Als reactie begint het Zapatistisch Nationaal Bevrijdingsleger (EZLN) een guerrillastrijd tegen het Mexicaanse regeringsleger.
19 mei » De belangrijkste Somalische krijgsheer, Mohammed Farrah Aidid, keert in triomf terug in de hoofdstad Mogadishu na een verblijf van zes maanden buiten het Oost-Afrikaanse land.
15 juli » Bankemployés, metaalarbeiders en taxichauffeurs sluiten zich aan bij de stakers die proberen de militaire regering van Nigeria omver te werpen door de economie lam te leggen.
17 juli » Brazilië wint in de Verenigde Staten de wereldtitel door Italië na strafschoppen te verslaan in de finale van het WK voetbal.
25 september » De handbalsters van Denemarken winnen in Berlijn het eerste Europees kampioenschap door in de finale gastland Duitsland met 27-23 te verslaan.
30 september » In de hoop verder bloedvergieten te voorkomen tussen Hutu's en de Tutsi's in Burundi benoemt het nationale parlement het waarnemende staatshoofd Sylvestre Ntibantunganya tot president.
Dag van begraven 26 september 1994
De temperatuur op 26 september 1994 lag tussen 11,2 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (13%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
11 februari » Servische troepen en moslim-eenheden in en rondom Sarajevo maken een begin met de overdracht van zware wapens aan de vredesmacht van de Verenigde Naties in Bosnië-Herzegovina.
23 februari » Het Tsjechisch voetbalelftal speelt in en tegen Turkije (1-4) de eerste officiële interland sinds de vreedzame boedelscheiding met Slowakije.
19 mei » De belangrijkste Somalische krijgsheer, Mohammed Farrah Aidid, keert in triomf terug in de hoofdstad Mogadishu na een verblijf van zes maanden buiten het Oost-Afrikaanse land.
29 juli » Naar schatting 150.000 mensen uit alle delen van Bangladesh betogen in de hoofdstad Dhaka voor het ophanging van de schrijfster en islamcriticus Taslima Nasreen.
25 augustus » De presidenten van Zuid-Afrika, Zimbabwe en Botswana geven de koning van Lesotho, Letsie III, een week de tijd om zijn staatsgreep ongedaan te maken en de regering van premier Ntsu Mokhehle in functie te herstellen.
15 december » Netscape Navigator 1.0 wordt uitgebracht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I2238.php : benaderd 22 oktober 2026), "Hendrika Veldhuis (1904-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.