De temperatuur op 2 oktober 1923 lag tussen 9,7 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 4,6 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Villarreal CF.
4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
14 juni » Warren G. Harding gebruikt als eerste Amerikaanse president de radio.
1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
Dag van overlijden 5 november 1991
De temperatuur op 5 november 1991 lag tussen 3,3 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (10%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 maart » Voor de Keniaanse kust zinkt een vrachtschip met vluchtelingen uit Somalië aan boord: 150 doden en 100 vermisten.
16 mei » Muppet*Vision 3D opent in Disney's Hollywood Studios.
2 juni » De Finse speerwerper Seppo Räty scherpt in Punkalaidun zijn wereldrecord aan tot 96,96 meter, bijna vijf meter meer dan de afstand die hij op 6 mei 1991 in de Japanse stad Shizuoka wist te overbruggen.
11 juli » Boris Jeltsin (1931-2007) wordt beëdigd als president van Rusland.
12 augustus » Advocaat Ismail Mohamed, van Indiase afkomst, wordt benoemd als eerste niet-blanke rechter van Zuid-Afrika.
9 december » De Nederlandse Volleybal Bond stelt Arie Selinger aan als assistent-bondscoach van het nationale mannenteam voor de periode tot en met de Olympische Spelen in Barcelona.
Dag van crematie 8 november 1991
De temperatuur op 8 november 1991 lag tussen 7,1 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 7,1 mm neerslag gedurende 6,9 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
22 januari » Leden van de maoïstische guerrillabeweging Lichtend Pad doden in de buurt van de Peruviaanse stad Ayacucho elf politieagenten en een burger.
12 mei » Op de slotdag van de reguliere competitie stelt HC Bloemendaal de landstitel in de hockeyhoofdklasse veilig door een 4-0-overwinning op HC Klein Zwitserland.
28 september » De Komsomol, de jeugdorganisatie van de communistische partij van de Sovjet-Unie, maakt een einde aan haar activiteit en heft zich daarmee de facto op.
25 oktober » Het Joegoslavisch Nationaal Leger verlaat Slovenië, dat aldus feitelijk onafhankelijk wordt.
21 november » Veiligheidstroepen in Peru hebben in 1991 op onwettige wijze meer dan tweehonderd mensen gedood of ontvoerd, aldus mensenrechtenorganisatie Amnesty International.
6 december » Het beschadigde schilderij 'Who's Afraid of Red, Yellow and Blue' van Barnett Newman blijkt met een verfroller te zijn overgeschilderd door 'restaurator' Daniel Goldreyer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I1328.php : benaderd 9 oktober 2026), "Arend Jan Mulderij (1923-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.