De temperatuur op 2 maart 1936 lag tussen -0,7 °C en 7,0 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
22 februari » Drie Hongaars-Nederlandse zussen nemen in Italië hun eerste lied Guarany Guaranà op als het Trio Lescano.
7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
18 juli » Staatsgreep van Generalísimo Franco tegen de Tweede Spaanse Republiek. Begin van de Spaanse Burgeroorlog, die zou leiden tot veertig jaar dictatuur.
24 oktober » Hitler en Mussolini sluiten het verdrag dat de basis wordt van de 'As' tussen Berlijn en Rome.
25 oktober » Duitsland en Italië sluiten een bondgenootschap, de zogenaamde As Rome-Berlijn.
21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.
Trouwdag 24 oktober 1960
De temperatuur op 24 oktober 1960 lag tussen 9,8 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 3,5 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (15%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
18 april » Eerste testuitzending van de V.R.O.N. (=Radio Veronica).
11 juli » Katanga scheidt zich af van Congo.
19 augustus » Lancering van Spoetnik 5 met als opvarenden de honden Belka en Strelka.
25 augustus » Olympische Zomerspelen in Rome worden geopend.
5 september » Cassius Clay wint de gouden medaille in boksen bij de Olympische Spelen in Rome.
20 december » De Duitse justitie arresteert Richard Baer, ex-commandant van Auschwitz.
Dag van overlijden 24 oktober 2016
De temperatuur op 24 oktober 2016 lag tussen 4,1 °C en 9,5 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (8%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
7 augustus » In Afghanistan worden een Amerikaanse en een Australische hoogleraar ontvoerd.
4 september » Moeder Theresa wordt heilig verklaard.
18 september » Bij een bomaanslag op een legerkonvooi in Mogadishu worden acht militairen gedood, onder wie een Somalische generaal.
5 oktober » Ruim 13 miljard euro wordt de Afghaanse president Ashraf Ghani toegezegd door de EU en andere internationale partners voor de veiligheid en wederopbouw van zijn land.
9 november » Zes doden en meer dan 120 gewonden vallen door de zelfmoordaanslag op het Duitse consulaat in de Noord-Afghaanse stad Mazar-i-Sharif.
19 november » Chaka Khan (63) treedt op tijdens Night of the Proms in Ahoy Rotterdam.
Dag van crematie 28 oktober 2016
De temperatuur op 28 oktober 2016 lag tussen 10,3 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
25 februari » Michael van Gerwen noteert het hoogste gemiddelde ooit in een dartswedstrijd op tv. Gemiddelde 123,4 in een partij tegen Michael Smith (7-1 winst) tijdens de Premier League Darts 2016.
13 maart » Bij een zelfmoordaanslag in de Turkse hoofdstad Ankara komen 34 mensen om. Daarnaast liggen er 125 gewonden in tien verschillende ziekenhuizen. De dader blies zichzelf in zijn auto op. Dit is de derde bomaanslag in Ankara in vijf maanden.
5 april » Een stemming in het parlement om de Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma uit zijn ambt te zetten haalt onvoldoende stemmen.
9 mei » De Nederlandse schrijfster Connie Palmen wint de Libris Literatuur Prijs voor haar roman "Jij zegt het".
20 mei » Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken past het reisadvies voor het politiek instabiele Venezuela aan. Reizen naar steden en dichtbevolkte gebieden wordt ontraden.
9 juli » Anouk Vetter wint voor het eerst de Zevenkamp tijdens de Europese kampioenschappen atletiek 2016 in Amsterdam.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Ham, "Stamboom Ham", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ham/I1027.php : benaderd 12 februari 2026), "Albertje "Alja" Mulderij (1936-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.