Stamboom Groothelm » Minke Jans Fransbergen (1866-1953)

Persoonlijke gegevens Minke Jans Fransbergen 

  • Zij is geboren op 18 juni 1866 in Bergum, Friesland, Nederland.Bron 1
    Geboorteregister 1866,
    archiefnummer 30-37,
    Burgerlijke Stand Tietjerksteradeel - Tresoar,
    inventarisnummer 1038,
    aktenummer 0175
    Gemeente: Tietjerksteradeel
    Periode: 1866
    Tijdstip: 03:00
  • Registratie van geboorte op 20 juni 1866.Bron 2
  • Zij is overleden op 9 juli 1953 in Leeuwarden, Friesland, Nederland, zij was toen 87 jaar oud.Bron 3
    Overlijdensregister 1953 I,
    archiefnummer 1003,
    Gemeentebestuur van Leeuwarden, 1942-1971 -
    Historisch Centrum Leeuwarden,
    inventarisnummer 5508,
    aktenummer 0286
    Gemeente: Leeuwarden
    Periode: 1953
    Tijdstip: 04:45
  • Registratie van overlijden op 9 juli 1953.Bron 4
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 juni 2025.

Gezin van Minke Jans Fransbergen

Zij is getrouwd met Jan Kooistra.

Zij zijn getrouwd op 31 oktober 1891 te Oostdongeradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 5

Huwelijksregister 1891,
archiefnummer 30-26,
Burgerlijke Stand Oostdongeradeel - Tresoar,
inventarisnummer 2029,
aktenummer 0067
Gemeente: Oostdongeradeel
Periode: 1891

Kind(eren):

  1. Dirk Kooistra  1904-2003


Notities over Minke Jans Fransbergen

V = Jan Sjuks Fransbergen
M = Gaatske Mients Boonstra

D = Antje (* 1892-10-11 + 1922-06-20)
Z = Jan (* 1894-11-22)
D = Gaatske (* 1897-03-31)
Z = Pieter (* 1899-04-27)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Minke Jans Fransbergen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Minke Jans Fransbergen

Minke Jans Fransbergen
1866-1953

1891

Jan Kooistra
1857-1919

Dirk Kooistra
1904-2003

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke Stand Tietjerksteradeel
  2. Gemeente: Tietjerksteradeel
  3. Historisch Centrum Leeuwarden
  4. Gemeente: Leeuwarden
  5. Burgerlijke Stand Oostdongeradeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 juni 1866 lag rond de 13,0 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • 31 oktober » Première van Jacques Offenbachs 'Pariser Leben'.
  • De temperatuur op 31 oktober 1891 lag rond de 1,2 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
    • 31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
    • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
    • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
    • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
    • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
  • De temperatuur op 9 juli 1953 lag tussen 11,5 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 8,4 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 24 mei » Encycliek Doctor Mellifluus van paus Pius XII over Sint-Bernardus van Clairvaux.
    • 18 juni » Egypte wordt uitgeroepen tot republiek en generaal Mohammed Naguib ingezworen als eerste president
    • 29 juni » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Koeweit .
    • 25 oktober » Voor de eerste keer wordt een voetbalwedstrijd uitgezonden op de Nederlandse televisie. Voor de rechten van Nederland-België betaalt de NTS vijfhonderd gulden aan de KNVB. Nederland telt dertigduizend televisietoestellen.
    • 9 november » Cambodja wordt onafhankelijk van Frankrijk.
    • 1 december » Hugh Hefner geeft het eerste nummer van Playboy uit. De oplage bedraagt 70.000 exemplaren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Fransbergen


De publicatie Stamboom Groothelm is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Groothelm, "Stamboom Groothelm", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-groothelm/I370.php : benaderd 28 augustus 2026), "Minke Jans Fransbergen (1866-1953)".