Stamboom Grooten » Bareld Rossing (1886-1961)

Persoonlijke gegevens Bareld Rossing 


Gezin van Bareld Rossing

Hij is getrouwd met Jantiena Alberdina Grooten.

Zij zijn getrouwd op 27 februari 1912 te Odoorn (Drenthe), hij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Bruidegom: Bareld Rossing, geboren te Winschoten; oud: 25 jaren; beroep: arbeider, zoon van Thie Rossing, beroep: zonder, en Jantje Breider.
Bruid: Jantiena Alberdina Grooten, geboren te Odoorn; oud: 26 jaren; beroep: arbeidster, dochter van Jan Grooten en Ida Roossien, beroep: arbeidster.
NB. moeder bruidegom overleden; vader bruid overleden

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Winschoten, geboorteakte, 18 oktober 1886, aktenr. 193
  2. Graftombe
  3. RA Drenthe BS-H Odoorn 1912 akte 19

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 oktober 1886 lag rond de 8,4 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
    • 2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
    • 1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
    • 4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
    • 31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
  • De temperatuur op 7 mei 1961 lag tussen 8,5 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 10,6 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1961: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,6 miljoen inwoners.
    • 25 maart » Lancering van de Korabl-Spoetnik 5, met aan boord de hond Zvjozdotsjka en een pop genaamd Ivan Ivanovitsj.
    • 19 juni » Het Britse protectoraat Koeweit wordt onafhankelijk.
    • 15 augustus » In de DDR begint men met de bouw van de betonnen Berlijnse Muur.
    • 9 november » Ontdekking van The Beatles door Brian Epstein in de Cavern Club in Liverpool.
    • 10 november » Oprichting van de Costa Ricaanse voetbalclub Santos de Guápiles.
    • 12 december » Twee vrachtvliegtuigen C-119 van het Belgische leger botsen in volle vlucht op elkaar ter hoogte van Montignies-Lez-Lens bij Chièvres, 13 doden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rossing

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rossing.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rossing.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rossing (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Grooten is opgesteld door Bert Grooten (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bert Grooten, "Stamboom Grooten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-grooten/I719.php : benaderd 12 februari 2026), "Bareld Rossing (1886-1961)".