Stamboom Groot » Jan Bijlsma (1900-)

Persoonlijke gegevens Jan Bijlsma 


Gezin van Jan Bijlsma

(1) Hij is getrouwd met Geesje Kolkman.

Zij zijn getrouwd op 16 augustus 1928 te Hengelo, hij was toen 27 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Hendrikje van der Steeg.

Zij zijn getrouwd op 18 augustus 1942 te Enschede, hij was toen 41 jaar oud.Bron 3


Tijdbalk Jan Bijlsma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Bijlsma


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. aktenr.153
    2. Aktenummer: 142
    3. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 oktober 1900 lag rond de 13,4 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
      • 15 april » Opening van de Exposition Universelle (1900), de vijfde wereldtentoonstelling al die in Parijs plaatsvindt.
      • 29 mei » Ndjamena, de hoofdstad van het Afrikaanse land Tsjaad, wordt gesticht door de Franse commandant Émile Gentil onder de naam Fort Lamy.
      • 11 augustus » Oprichting van de Braziliaanse voetbalclub AA Ponte Preta.
      • 31 oktober » Officiële oprichtingsdatum van de voetbalafdeling van omnisportclub AA La Gantoise, het huidige KAA Gent.
      • 14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
    • De temperatuur op 18 augustus 1942 lag tussen 13,3 °C en 26,4 °C en was gemiddeld 20,4 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Het Nederlandse handbal, sinds 1926 opererend onder de vleugels van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, komt op eigen benen te staan met de oprichting van het Nederlands Handbal Verbond (NHV).
      • 29 april » Grote explosie bij Tessenderlo Chemie in Tessenderlo met 189 doden en enorme vernielingen. De waarschijnlijke oorzaak is de explosie van aangekoekt ammoniumnitraat dat arbeiders met dynamiet wilden laten springen.
      • 5 mei » De geallieerden beginnen de slag om Madagaskar (Operatie Ironclad) waarbij de geallieerden het door Vichy-Frankrijk bezette Madagaskar in handen proberen te krijgen. De slag duurde tot 6 november.
      • 23 mei » De Duitsers verbieden de toegang tot het strand van Zandvoort.
      • 17 juli » Het eerste transport met Nederlandse joden komt aan in kamp Birkenau.
      • 19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Bijlsma

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bijlsma.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bijlsma.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bijlsma (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Groot is opgesteld door Alfred Groot (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Alfred Groot, "Stamboom Groot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-groot/I552.php : benaderd 24 oktober 2026), "Jan Bijlsma (1900-)".