Stamboom Goes en meer » Ale Noppert (1876-1948)

Persoonlijke gegevens Ale Noppert 


Gezin van Ale Noppert

Hij is getrouwd met Foekje Scholten.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1905 te Haskerland, hij was toen 28 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Geert Noppert  1912-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ale Noppert?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ale Noppert

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ale Noppert

Fimke Hylkema
1847-1881

Ale Noppert
1876-1948

1905

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. AlleFriezen BS Geboorte Haskerland, akte 184
  2. AlleFriezen BS Overlijden Heerenveen, akte 171
  3. AlleFriezen BS Huwelijk Haskerland, akte 18

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 oktober 1876 lag rond de 11,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
    • 1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
  • De temperatuur op 18 mei 1905 lag tussen 8,7 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
    • 10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
    • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
    • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
    • 17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
    • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
  • De temperatuur op 13 juli 1948 lag tussen 8,6 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Bernd Stange, Oost-Duits voetballer en voetbalcoach
    • 14 maart » Gregorio Honasan, Filipijns militair en politicus
    • 7 april » De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) wordt opgericht door de Verenigde Naties.
    • 28 mei » Het tweede vliegdekschip met de naam Karel Doorman wordt in dienst gesteld.
    • 2 juli » Het IJslands voetbalelftal behaalt de eerste zege uit de historie als Finland met 2-0 wordt geklopt.
    • 24 oktober » Encycliek In Multiplicibus Curis van paus Pius XII met een oproep tot gebed voor vrede in Palestina.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Noppert

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Noppert.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Noppert.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Noppert (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Goes en meer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cees Goes, "Stamboom Goes en meer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-goes/I92829.php : benaderd 14 oktober 2026), "Ale Noppert (1876-1948)".