De temperatuur op 27 oktober 1908 lag tussen 6,3 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
Trouwdag 24 december 1930
De temperatuur op 24 december 1930 lag tussen -2,6 °C en 1,3 °C en was gemiddeld -0,6 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 4,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 februari » Clyde Tombaugh ontdekt de planeet Pluto na bestudering van foto's die in januari zijn genomen (sinds 24 augustus 2006 wordt Pluto niet langer als planeet maar als dwergplaneet bestempeld).
8 maart » Mahatma Gandhi start een burgerlijke ongehoorzaamheidsactie in India.
13 maart » De Amerikaans astronoom Clyde Tombaugh maakt melding van de ontdekking van de planeet Pluto.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
22 oktober » Oprichting van de amateurvoetbalclub SC Genemuiden.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
Dag van overlijden 24 november 1978
De temperatuur op 24 november 1978 lag tussen 6,9 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
10 januari » Een nachtelijke puzzeltocht per auto, georganiseerd door VPRO-radiomaker Willem de Ridder, eindigt in chaos als er 3000 deelnemers blijken te zijn in plaats van het verwachte handjevol.
15 februari » Bokser Rudi Koopmans verliest in Ahoy' het duel om de Europese titel in het halfzwaargewicht van de Italiaan Aldo Travesaro.
26 februari » De Nederlandse schaatsster Lenie van der Hoorn-Langelaan vestigt het werelduurrecord op de schaats in Amsterdam: in één uur tijd schaatst ze 31212,59 m.
7 juli » De Salomonseilanden worden onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
8 september » Het leger richt in Teheran en elf andere steden in Iran een bloedbad aan als honderdduizenden betogers tegen het verbod in de straat opgaan.
6 november » De voorzitter van de Christelijke Sociale Unie (CSU), de 63-jarige Franz Josef Strauss, wordt met grote meerderheid door de nieuwe Beierse Landdag tot premier gekozen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Elly Gelderman, "Stamboom Gelderman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-gelderman/I7580.php : benaderd 11 oktober 2026), "Cornelia Maria Jacoba Johanna de Moor (1908-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.