De temperatuur op 15 september 1905 lag tussen 4,6 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
1 juni » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Sporting Gijón.
7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
Trouwdag 5 mei 1922
De temperatuur op 5 mei 1922 lag tussen 5,6 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 2,0 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
31 oktober » Triomftocht van Italiaanse zwarthemden n.a.v. succesvolle coup, waarop Mussolini en zijn Fascistische Partij aan de macht komen.
24 november » Mussolini krijgt van het Italiaanse parlement voor één jaar dictatoriale bevoegdheden.
29 november » In de graftombe van farao Toetanchamon wordt een enorme schat gevonden.
6 december » In Londen wordt een overeenkomst getekend tussen Britse en Ierse vertegenwoordigers waarbij Ierland de status van dominion wordt verleend.
22 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Jönköpings Södra IF.
Dag van overlijden 30 mei 1990
De temperatuur op 30 mei 1990 lag tussen 5,5 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
10 maart » In Haïti treedt generaal Prosper Avril, die met behulp van het leger de macht had gegrepen, af onder druk van het volk. Hij wijkt uit naar Florida.
15 augustus » Irans voorwaarden voor een vredesverdrag dat een eind moet maken aan de oorlog tussen Iran en Irak worden door Saddam Hoessein geaccepteerd.
14 oktober » Bij federale verkiezingen in Duitsland haalt de CDU van kanselier Helmut Kohl de overwinning in vier van de vijf vroegere deelstaten van de DDR.
19 november » Tijdens de Conferentie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa in Parijs kondigen de landen van de NAVO en het Warschaupact officieel het einde van de Koude Oorlog af.
27 november » John Major wordt de nieuwe leider van de Conservative Party in het Verenigd Koninkrijk en wordt de nieuwe premier.
28 november » Golfoorlog - Saddam Hoessein kondigt de vrijlating van alle Belgen in Irak aan naar aanleiding van een toespraak van koning Boudewijn in Algiers.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Elly Gelderman, "Stamboom Gelderman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-gelderman/I4651.php : benaderd 25 oktober 2026), "Jentje Oostendorp (1905-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.