Stamboom Gelderman » Margaretha Kronselaar (1877-1911)

Persoonlijke gegevens Margaretha Kronselaar 


Gezin van Margaretha Kronselaar

Zij is getrouwd met Johannes Wilhelmus Koopman.

Zij zijn getrouwd op 19 mei 1904 te Amsterdam, zij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Margaretha Kronselaar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Margaretha Kronselaar

Margaretha Kronselaar
1877-1911

1904

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 april 1877 lag rond de 10,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 28 april » In Rotterdam wordt de Willemsspoorbrug over de Nieuwe Maas in gebruik genomen.
    • 15 juni » Henry Ossian Flipper studeert als eerste zwarte Amerikaan af aan de militaire academie van de Verenigde Staten.
    • 20 juni » Alexander Graham Bell zet de eerste commerciële telefoondienst op in Hamilton, Ontario.
    • 18 augustus » De Amerikaanse astronoom Asaph Hall ontdekt de manen van Mars. Hij noemt ze Phobos en Deimos.
    • 16 november » Paus Pius IX roept de Heilige Franciscus van Sales (1567-1622) uit tot kerkleraar.
    • 6 december » Thomas Edison maakt de eerste geluidsopname.
  • De temperatuur op 19 mei 1904 lag tussen 4,8 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 4 februari » De stoomtrawler Judith uit Vlaardingen vergaat, 9 doden.
    • 3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
    • 12 april » De Franse gebroeders Dufaux beproeven met succes het prototype van de helikopter.
    • 18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
    • 31 oktober » Einde van de pogingen van de Japanners om Port Arthur te veroveren in de Russisch-Japanse Oorlog
    • 5 november » De Engelse atleet Alfred Shrubb vestigt het werelduurrecord atletiek in Glasgow: in één uur tijd loopt hij 18742 m.
  • De temperatuur op 12 oktober 1911 lag tussen 2,2 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
    • 1 mei » Dina Sanson wordt in Rotterdam de eerste politievrouw van Nederland.
    • 16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
    • 29 oktober » Luxemburg speelt de eerste voetbalinterland uit zijn geschiedenis en verliest met 4-1 van Frankrijk.
    • 1 november » Italiaans-Turkse Oorlog - Tweede-luitenant vlieger Giulio Gavotti laat uit zijn Etrich Taube vier Cipelli-granaten vallen op vijandelijke stellingen en voert hierdoor de eerste bombardementen met behulp van een vliegtuig uit in de geschiedenis.
    • 27 november » Paus Pius X creëert 19 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse Redemptorist pater Willem Marinus van Rossum.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kronselaar


De publicatie Stamboom Gelderman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Elly Gelderman, "Stamboom Gelderman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-gelderman/I296.php : benaderd 2 oktober 2026), "Margaretha Kronselaar (1877-1911)".