De temperatuur op 6 december 1889 lag rond de -1,8 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
Trouwdag 23 mei 1918
De temperatuur op 23 mei 1918 lag tussen 9,0 °C en 26,1 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 10,6 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 januari » De Postcheque- en Girodienst wordt gestart.
27 januari » De Finse Burgeroorlog breekt uit.
1 april » Oprichting van de Royal Air Force in het Verenigd Koninkrijk.
1 juni » Oprichting van de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Excelsior Maassluis.
7 november » Een revolutie onder leiding van Kurt Eisner leidt tot de val van koning Lodewijk III van Beieren.
10 november » De Duitse keizer Wilhelm II komt aan op Station Eijsden om asiel aan te vragen in Nederland.
Dag van overlijden 9 januari 1986
De temperatuur op 9 januari 1986 lag tussen -6,8 °C en -2,1 °C en was gemiddeld -4,1 °C. Er was 1,2 uur zonneschijn (15%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
21 maart » Een man met een stanleymes vernielt het doek Who's afraid of Red, Yellow and Blue van de schilder Barnett Newman in het Amsterdamse Stedelijk Museum.
11 mei » Opening van het Estadio Metropolitano Roberto Meléndez in Barranquilla, Colombia.
31 augustus » Het Sovjet-passagiersschip Admiraal Nakhimov komt in de Zwarte Zee in botsing met het vrachtschip Pyotr Vasev: 398 mensen komen om.
21 oktober » Pro-Iraanse kidnappers zeggen Amerikaans schrijver Edward Tracy gevangen te houden in Libanon. Hij wordt uiteindelijk in augustus 1991 vrijgelaten.
17 december » In Colombia wordt hoofdredacteur van de krant El Espectador, Guillermo Cano, doodgeschoten voor het gebouw van zijn krant door huurmoordenaars, die vermoedelijk zijn ingehuurd door drugsbaron Pablo Escobar.
19 december » De oorlogsfilm Platoon gaat in première.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Elly Gelderman, "Stamboom Gelderman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-gelderman/I2574.php : benaderd 25 oktober 2026), "Lubbertus Hekkert (1889-1986)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.