Stamboom Fortuin, oorsprong Wymbritseradeel » Rigtje de la Fette (1896-????)

Persoonlijke gegevens Rigtje de la Fette 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Rigtje de la Fette

(1) Zij is getrouwd met Johannes Fortuin.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 2 november 1922 te Franekeradeel, zij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Trienke Fortuin  ± 1923-1992

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rigtje de la Fette?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rigtje de la Fette

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rigtje de la Fette

Rigtje de la Fette
1896-????

1922
Trienke Fortuin
± 1923-1992

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geboorteakte Rigtje de la Fette, GL00581
    Type Genlias
    Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
    Deel/Akte: A 40
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Algemeen Gemeente: Franeker
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: A 40
    Aangiftedatum: 29-02-1896
    Kind Rigtje de la Fette
    Geslacht: V
    Geboortedatum: 28-02-1896
    Vader Freerk de la Fette
    Moeder Trijntje van der Schaaf
  2. Huwelijksakte Johannes Fortuin, GL00569
    Type Genlias
    Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
    Deel/Akte: 40
    Inventarisnr.: 2047
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Algemeen Toegangnr: 30-13
    Inventarisnr: 2047
    Gemeente: Franekeradeel
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 40
    Datum: 02-11-1922
    Bruidegom Johannes Fortuin
    Leeftijd: 23
    Geboorteplaats: Abbega, gemeente Wymbritseradeel
    Bruid Rigtje de la Fette
    Leeftijd: 26
    Geboorteplaats: Franeker
    Vader bruidegom Jan Fortuin
    Moeder bruidegom Sytske Boerstra
    Vader bruid Freerk de la Fette
    Moeder bruid Trijntje van der Schaaf

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 februari 1896 lag rond de 4,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
    • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
    • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
    • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
  • De temperatuur op 2 november 1922 lag tussen 2,2 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
    • 27 september » De Griekse koning Constantijn I wordt voor de tweede keer gedwongen afstand te doen van zijn troon (abdiceren) en moet het land verlaten.
    • 28 oktober » Mars op Rome. Begin van fascistisch bewind van Benito Mussolini in Italië, in 1924 uitmondend in zijn alleenheerschappij.
    • 4 november » De Britse archeoloog Howard Carter ontdekt het graf van de Egyptische farao Toetanchamon.
    • 29 november » In de graftombe van farao Toetanchamon wordt een enorme schat gevonden.
    • 22 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Jönköpings Södra IF.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De la Fette


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Piet Fortuin, "Stamboom Fortuin, oorsprong Wymbritseradeel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-fortuin/I604.php : benaderd 11 februari 2026), "Rigtje de la Fette (1896-????)".