Stamboom Fortuin, oorsprong Wymbritseradeel » Pieter Johannes Berlips (1895-????)

Persoonlijke gegevens Pieter Johannes Berlips 

Bronnen 1, 2Bron 2

Gezin van Pieter Johannes Berlips

Hij is getrouwd met Naatje Fortuin.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 16 september 1931 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 36 jaar oud.

Nadere informatie Weduwnaar van Katharina Wilhelmina Vriens. Weduwe van Hendrik Koene.;beroep Bg.:opperman;beroep vader Bd.:bootwerker

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Johannes Berlips?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Johannes Berlips

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Johannes Berlips

Pieter Johannes Berlips
1895-????

1931

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gezinskaart, BR0005
    Type Bevolkingsregister
    Archiefnaam: Stadsarchief Amsterdam
    Inventaris: NL-SAA-2053652
    Onderwerp: Geboorte
  2. Huwelijksakte Pieter Johannes Berlips, GL00339
    Type Genlias
    Archiefnaam: Noord-Hollands Archief
    Deel/Akte: reg.5E;fol.26v
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Noord-Hollands Archief
    Algemeen Gemeente: Amsterdam
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: reg.5E;fol.26v
    Datum: 16-09-1931
    Bruidegom Pieter Johannes Berlips
    Leeftijd: 37
    Geboorteplaats: Amsterdam
    Bruid Naatje Fortuin
    Leeftijd: 24
    Geboorteplaats: Amsterdam
    Vader bruidegom Laurens Willem Berlips
    Moeder bruidegom Johanna Stoops
    Vader bruid Alle Fortuin
    Moeder bruid Johanna Albers
    Nadere informatie Weduwnaar van Katharina Wilhelmina Vriens. Weduwe van Hendrik Koene.;beroep Bg.:opperman;beroep vader Bd.:bootwerker

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 januari 1895 lag rond de 0,1 °C. Er was 0.6 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 11 juli » De Gebroeders Lumière vertonen een eerste film aan wetenschappers.
    • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
    • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
    • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
  • De temperatuur op 16 september 1931 lag tussen 4,2 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 9,4 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Ingebruikneming van Radio Vaticana door Paus Pius XI. De zendinstallatie is ontworpen door Guglielmo Marconi.
    • 14 maart » Norberto Conde, Argentijns voetballer († 2014)
    • 3 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Varteks Varaždin.
    • 17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
    • 2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
    • 5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Berlips

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Berlips.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Berlips.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Berlips (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Piet Fortuin, "Stamboom Fortuin, oorsprong Wymbritseradeel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-fortuin/I528.php : benaderd 10 februari 2026), "Pieter Johannes Berlips (1895-????)".