Stamboom Fortuin, oorsprong Wymbritseradeel » Iebeltje van der Goot (1867-????)

Persoonlijke gegevens Iebeltje van der Goot 

Bronnen 1, 2, 3Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Iebeltje van der Goot

Zij is getrouwd met Feike Stegenga.Bronnen 1, 3

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1890 te Gaasterland, zij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Willem Stegenga  1895-1964 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Iebeltje van der Goot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Iebeltje van der Goot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Iebeltje van der Goot

Iebeltje van der Goot
1867-????

1890

Feike Stegenga
± 1867-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geboorteakte Willem Stegenga, GL00989
    Type Genlias
    Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
    Deel/Akte: A 132
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Algemeen Gemeente: Gaasterland
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: A 132
    Aangiftedatum: 02-11-1895
    Kind Willem Stegenga
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 02-11-1895
    Vader Feike Stegenga
    Moeder Iebeltje van der Goot
  2. Geboorteakte Iebeltje van der Goot, GL01082
    Type Genlias
    Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
    Deel/Akte: A 144
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Algemeen Gemeente: Gaasterland
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: A 144
    Aangiftedatum: 24-10-1867
    Kind Iebeltje van der Goot
    Geslacht: V
    Geboortedatum: 23-10-1867
    Vader Willem Hendriks van der Goot
    Moeder Rigtje Rintjes Tromp
  3. Huwelijksakte Feike Stegenga, GL01083
    Type Genlias
    Archiefnaam: Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich
    Deel/Akte: 23
    Inventarisnr.: 2015
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Algemeen Toegangnr: 30-14
    Inventarisnr: 2015
    Gemeente: Gaasterland
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 23
    Datum: 10-05-1890
    Bruidegom Feike Stegenga
    Leeftijd: 23
    Geboorteplaats: Oudemirdum
    Bruid Iebeltje van der Goot
    Leeftijd: 22
    Geboorteplaats: Oudemirdum
    Vader bruidegom Jakob Feikes Stegenga
    Moeder bruidegom Aaltje Tiedes Samplonius
    Vader bruid Willem Hendriks van der Goot
    Moeder bruid Rigtje Rintjes Tromp

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 oktober 1867 lag rond de 16,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 45%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 maart » Om tien uur 's ochtends wordt de aankoop van Alaska (Alaska purchase) gesloten. Later dat jaar op 18 oktober wordt het gebied door het Keizerrijk Rusland overgedragen aan de Verenigde Staten. Het zou echter tot 1903 duren voordat de grens met Canada definitief wordt vastgelegd.
    • 14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
    • 20 juli » In Uruguay wordt de stad Rivera gesticht, vernoemd naar José Fructuoso Rivera.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
    • 9 september » Het groothertogdom Luxemburg wordt onafhankelijk van België
    • 28 september » Toronto wordt de hoofdstad van Canada.
  • De temperatuur op 10 mei 1890 lag rond de 13,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
    • 29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
    • 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
    • 29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Goot


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Piet Fortuin, "Stamboom Fortuin, oorsprong Wymbritseradeel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-fortuin/I1428.php : benaderd 27 december 2025), "Iebeltje van der Goot (1867-????)".