Stamboom Felder » Petrus Verkooijen (1851-????)

Persoonlijke gegevens Petrus Verkooijen 


Gezin van Petrus Verkooijen

(1) Hij is getrouwd met Wilhelmina Fessem.

Zij zijn getrouwd op 14 juni 1876 te Terheijden/Drimmelen (Noord Brabant), hij was toen 24 jaar oud.Bron 2

Gemeente Terheijden
Brontype boek
Registernaam Huwelijksregister 1876
Code THD_H_1876
Periode register 1876
Aktenummer 20
Plaats huwelijk Terheijden
Datum huwelijk 14-06-1876
Bruidegom Petrus Verkooijen
Bruidegom leeftijd 24 jaar
Bruidegom plaats geboorte Terheijden
Vader bruidegom Antonie Verkooijen
Moeder bruidegom Wilhelmina Pellenaars
Bruid Wilhelmina van Fessem
Bruid leeftijd 24 jaar
Bruid plaats geboorte Terheijden
Vader bruid Adriaan van Fessem
Moeder bruid Petronella Ligthart

(2) Hij is getrouwd met Maria Elisabeth Verwater.

Zij zijn getrouwd op 25 juli 1885 te Terheijden/Drimmelen (Noord Brabant), hij was toen 33 jaar oud.Bron 2

Gemeente Terheijden
Brontype boek
Registernaam Huwelijksregister 1885
Code THD_H_1885
Periode register 1885
Aktenummer 21
Diversen Bruidegom: weduwnaar van Wilhelmina van Fessem. Bruid: weduwe van Franciscus van den Boom.
Plaats huwelijk Terheijden
Datum huwelijk 25-07-1885
Bruidegom Petrus Verkooijen
Bruidegom leeftijd 33 jaar
Bruidegom plaats geboorte Terheijden
Vader bruidegom Antonie Verkooijen
Moeder bruidegom Wilhelmina Pellenaars
Bruid Maria Elisabeth Verwater
Bruid leeftijd 33 jaar
Vader bruid Huibert Verwater
Moeder bruid Maria Wilms

(3) Hij is getrouwd met Maria Cornelia Sophia Wubbels.

Zij zijn getrouwd na 1885.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Verkooijen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. BS Terheijden geboorteakte
  2. BS Terheijden huwelijksakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 december 1851 lag rond de 4,1 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » België - Oprichting van het Willemsfonds, genoemd naar de schrijver Jan Frans Willems, ter ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
    • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Verkooijen


De publicatie Stamboom Felder is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Anja Felder, "Stamboom Felder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-felder/I747.php : benaderd 30 december 2025), "Petrus Verkooijen (1851-????)".