De temperatuur op 6 september 1869 lag rond de 20,9 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
Doopdag 28 november 1869
De temperatuur op 28 november 1869 lag rond de 4,7 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
Trouwdag 21 juli 1914
De temperatuur op 21 juli 1914 lag tussen 14,2 °C en 27,7 °C en was gemiddeld 21,2 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
12 april » Wielrenner Piet van Nek sr. komt zwaar ten val op de wielerbaan van Leipzig. Twee dagen later overlijdt hij.
13 mei » Bisschopswijding van Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond.
23 juni » Mexicaanse Revolutie: Inname van Zacatecas door de rebellen van Pancho Villa.
1 augustus » Duitsland, als verdragsgenoot van Oostenrijk-Hongarije, verklaart Rusland de oorlog en valt Luxemburg binnen.
6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
Dag van overlijden 19 december 1915
De temperatuur op 19 december 1915 lag tussen -0,9 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
27 januari » De Verenigde Staten bezetten Haïti.
17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
24 april » De Armeense Genocide begint.
1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gert Esterhuizen, "Stamboom Eric Esterhuizen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eric-esterhuizen/I7581.php : benaderd 29 september 2026), "Abrahama Lodewica Carlotta PRETORIUS (1869-1915)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.