De temperatuur op 14 september 1913 lag tussen 11,0 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 4,6 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
15 april » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Medellín.
4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
10 oktober » Het Panamakanaal wordt geopend.
Trouwdag 22 december 1945
De temperatuur op 22 december 1945 lag tussen -0,8 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 2,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
19 maart » Tweede Wereldoorlog: voor de kust van Japan wordt het Amerikaanse vliegdekschip USS Franklin geraakt door een bom. Achthonderd man personeel komt om, en het schip is zwaar beschadigd.
1 april » Tweede Wereldoorlog: Slag om Okinawa - Amerikaanse troepen landden op Okinawa in de laatste campagne van de oorlog.
5 april » Begin van de Opstand van de Georgiërs.
8 april » Zutphen is bevrijd door Canadezen en de Canadezenbrug is later naar hen genoemd.
4 augustus » Prinses Juliana en haar familie keren vanuit Canada terug naar Nederland. Ze verbleven daar tijdens de oorlog.
29 november » Proclamatie van de federale volksrepubliek Joegoslavië, bestaande uit zes republieken en twee autonome provincies.
Dag van overlijden 19 augustus 1986
De temperatuur op 19 augustus 1986 lag tussen 11,7 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (15%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
7 februari » Dictator Jean-Claude Duvalier vlucht van Haïti naar Frankrijk.
17 februari » Ondertekening te Luxemburg van de Europese Akte.
31 maart » Een Boeing 727 van Mexicana op weg naar Puerto Vallarta vat vlam en stort neer in de bergen ten noordwesten van Mexico-Stad, 166 mensen komen om.
15 april » Operatie El Dorado Canyon: de Amerikaanse marine bombardeert doelen in Libië als vergelding voor een aanslag op 5 april in een discotheek in Berlijn waar Amerikaanse slachtoffers vielen.
10 oktober » Een aardbeving in San Salvador doodt 500 mensen.
12 oktober » Heiligverklaring van kardinaal Giuseppe Maria Tomasi.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gert Esterhuizen, "Stamboom Eric Esterhuizen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eric-esterhuizen/I19028.php : benaderd 6 oktober 2026), "Johan Gabriel Du Plessis PRETORIUS (1913-1986)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.