1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
Dag van overlijden 11 februari 1967
De temperatuur op 11 februari 1967 lag tussen 0,5 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 1,3 uur zonneschijn (13%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
27 januari » De Apollo 1 vliegt tijdens een oefening in brand. De drie astronauten (Virgil Grissom, Edward White, en Roger Chaffee) komen om.
6 mei » Oprichting van de Leusder zwem- en poloclub De Haaien.
25 juni » Een windhoos treft het zuiden van Nederland en het noorden van België. In Nederland wordt Tricht zwaar getroffen; daar vallen vijf doden en twintig gewonden. In België heeft Oostmalle - nu deelgemeente van Malle - erg te lijden met 135 verwoeste huizen.
2 september » Doop van prins Willem-Alexander der Nederlanden in de Grote of Sint Jacobskerk in Den Haag.
21 september » De kleurentelevisie wordt voor de eerste keer aan het grote publiek getoond tijdens de elektronicabeurs Firato in Amsterdam.
22 september » Radio-Biafra meldt dat een staatsgreep gericht tegen het regime van kolonel Chukwuemeka Ojukwu in de republiek Biafra is verijdeld en dat de samenzweerders zijn gearresteerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gert Esterhuizen, "Stamboom Eric Esterhuizen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eric-esterhuizen/I18868.php : benaderd 5 oktober 2026), "Elizabeth Christina Algina PRETORIUS (1892-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.