Stamboom Eric Esterhuizen » Johannes Jacobus PRETORIUS (1887-1957)

Persoonlijke gegevens Johannes Jacobus PRETORIUS 


Gezin van Johannes Jacobus PRETORIUS

Hij is getrouwd met Maria van der VYVER.

Zij zijn getrouwd.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Jacobus PRETORIUS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Jacobus PRETORIUS

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Jacobus PRETORIUS


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 februari 1887 lag rond de 7,0 °C. De winddruk was 24 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
      • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
      • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
      • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
      • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
      • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
    • De temperatuur op 3 april 1887 lag rond de 12,7 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
      • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
      • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
      • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
      • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
      • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
    • De temperatuur op 14 juni 1957 lag tussen 10,3 °C en 26,1 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 14,8 uur zonneschijn (89%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
      • 26 januari » De PSP (Pacifistisch Socialistische Partij) wordt opgericht. Deze ging in 1989 op in GroenLinks.
      • 3 maart » Corry Brokken wint het Eurovisiesongfestival met het liedje 'Net als toen'.
      • 16 juli » Bij Biak, Nieuw-Guinea verongelukt KLM-vlucht 844, de Neutron, kort na het opstijgen. 58 van de 68 mensen aan boord komen om.
      • 31 augustus » De Federatie van Malaya wordt een onafhankelijk schiereiland.
      • 3 september » In Little Rock, Arkansas, proberen de eerste Afro-amerikanen naar de middelbare school te gaan. Als zij bij de school aankomen worden ze uitgescholden en weggepest.
      • 28 september » Koningin Juliana opent de Velsertunnel in Noord-Holland
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam PRETORIUS


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Gert Esterhuizen, "Stamboom Eric Esterhuizen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eric-esterhuizen/I16824.php : benaderd 5 oktober 2026), "Johannes Jacobus PRETORIUS (1887-1957)".