De temperatuur op 25 december 1953 lag tussen -0,3 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
30 maart » Albert Einstein publiceerde voor de laatste keer een herziene unificatietheorie.
12 april » Oprichting van de Duitse voetbalclub SG Dynamo Dresden.
29 juni » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Koeweit .
11 augustus » De eerste paal wordt geslagen voor een gemeentelijke was-, bad- en zweminrichting aan het Marnixplein in Amsterdam.
7 september » Nikita Chroesjtsjov leider van de Communistische partij in de Sovjet-Unie.
6 november » Het laatste dijkgat na de watersnoodramp van 1953 wordt gesloten bij de plaats Ouwerkerk.
Dag van overlijden 13 maart 1996
De temperatuur op 13 maart 1996 lag tussen -5,3 °C en 2,9 °C en was gemiddeld -1,9 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (82%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gert Esterhuizen, "Stamboom Eric Esterhuizen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eric-esterhuizen/I16102.php : benaderd 12 februari 2026), "Sarel Arnoldus PRETORIUS (1953-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.