De temperatuur op 24 januari 1865 lag rond de -2,4 °C. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
4 maart » Abraham Lincoln wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
5 mei » De eerste treinroof vindt plaats in de buurt van North Bend, Ohio (Verenigde Staten).
5 juli » De eerste maximumsnelheidswet wordt doorgevoerd in Groot-Brittannië.
17 december » Leopold II wordt koning der Belgen.
26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
Dag van overlijden 20 maart 1944
De temperatuur op 20 maart 1944 lag tussen 2,8 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 3,0 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
12 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Deportivo Pereira.
10 juni » In het Franse dorp Oradour-sur-Glane worden bijna alle inwoners (642) afgeslacht door het eerste regiment 'Der Führer' van de 2. SS-Panzer-Division Das Reich.
7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
7 oktober » de eerste raketaanval op België: om 22u sloeg een V-2-bom in op Brasschaat, een gemeente ten noordoosten van Antwerpen.
19 oktober » In Japan ontstaan de Kamikaze, een zelfmoord groep ter verdediging van Japan in de Tweede Wereldoorlog.
12 december » Uitgeverij De Bezige Bij wordt opgericht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Han Eman, "Stamboom Eman/Swart-Radstok/Attevelt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eman/I1412.php : benaderd 13 oktober 2026), "Margje de Rooij (1865-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.