Stamboom Elderson » 10 Mathilde van Vlaanderen (± 1032-1083)

Persoonlijke gegevens 10 Mathilde van Vlaanderen 

Bron 1

Gezin van 10 Mathilde van Vlaanderen

Zij is getrouwd met Willem I van Normandië.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Gundrada (van Normandië)  ± 1053-1085 
  2. Adela van Normandië  1062-1137 


Notities over 10 Mathilde van Vlaanderen

==  http://elderson.com/Familie/Stamboom/index.htm==

KWARTIERSTAAT E.J.H. [VAN EDENBURGH] ELDERSON

XXXIII   (925-985)

d.

8489960282  Willem I “de Veroveraar” van Normandië, geb. 1028 Falaise, ovl. 09-09-1087 Rouen, begr. in de door hem gestichte St.Stefanusabdij te Caen, koning v. Engeland (1066-1087), hertog v. Normandië (1035-1087), volgde als kind zijn vader op en vestigde door de overwinnig bij Val-ès-Dunes effectief zij gezag in het hertogdom (1047) dat hij politieken kerkelijk reorganiseerde. Toen de Engelse koning Eduard de Belijder kinderloos overleed was Willem een van de pretendenten. Hij versloeg Eduards opvolger Harold II in de Slag bij Hastings (1066) en werd tot koning van Engeland gekroond. Hij bleef hertog v. Normandië zodat een personele unie tussen de twee staten tot stand kwam. Talrijke Normandiërs en andere continentalen kwamen naarEngeland waar zij in kerk en staat belangrijke posities en grondgebied kregen. Opstanden van de inheemse bevolking werden neergeslagen wat vooral in het noorden tot groote verwoestingen leidde (1060-70). Willem voerde het leenstelsel in Engeland in. De koning bezat zelf ca. een kwart van de Engelse bodem, en zijn grote vazallen bijna de helft. Dit was de grondslag van een feodaal leger van ca.5000 ridders. Geh. met:

8489960283  Mathilde van Vlaanderen, geb. ca.1032, ovl. 2/3-11-1083 Caen, begr. abdijkerk St.Triniré. Tot koningin van Engeland gekroond Pinksteren 11-05-1068 Westminster Abbey. Begraven in de door haar als uitvloeisel van de door paus Nicolaas II in 1059 alsnog verleende dispensatie voor haar huwelijk te Caen gestichtte en 18-06-1066 gewijde abdijkerk Sainte-Triniré. Toen haar beenderen in 1961 werden opgegraven, bleek dat zij slechts 1,25m. lang was. Hoewel zij slechts zeer ververwant aan elkaar waren, hadden zij als boetedoening ieder een abdij te Caem laten bouwen.

!!!253846425  Adela van Normandië, geb. 1062, ovl. 08-03-1137 Marciguy-sur-Loire, begr. Caen, dr. v. 8489960282 Willem I “de Veroveraar” van Normandië en 8489960283 Mathilde van Vlaanderen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot 10 Mathilde van Vlaanderen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk 10 Mathilde van Vlaanderen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Mathilde van Vlaanderen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Familie van der Velde-Koijman Web Site, Hans van der Velde, 21 september 2017
      Persoonlijke foto van Mathilde van Normandie Toegevoegd via een Photo Discovery™

      Stambomen op MyHeritage

      Familiesite: Familie van der Velde-Koijman Web Site

      Familiestamboom: 109414181-8

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Over de familienaam Van Vlaanderen


    De publicatie Stamboom Elderson is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter Elderson, "Stamboom Elderson", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-elderson/I569644.php : benaderd 25 december 2025), "10 Mathilde van Vlaanderen (± 1032-1083)".