Stamboom Elderson » Michiel de Haan (< 1684-< 1756)

Persoonlijke gegevens Michiel de Haan 

Bronnen 1, 2, 3, 4, 5

Gezin van Michiel de Haan

Hij is getrouwd met Jannetje Pieters Vermeer.

Zij zijn getrouwd op 26 augustus 1711 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland.


Kind(eren):

  1. Jenneke de Haan  < 1720-1796 


Notities over Michiel de Haan

won. zowel voor als na zijn huw. Schiedamsedijk in de Zevenhuissteeg bij het armhuis, vermeld 10-06-1708 als hij 1000 Carolusguldens schuldig is aan Jan Willemse van Heyningen meester scheepmaker won. buiten de Oostpoort aan de Hoge Zeedijk. Op 31-03-1719 verkoopt hij zijn schip “sijnde een Ligter groot ontrent dertig Lasten” voor fl.1150,- aan Johannes Vuijk. Ondertr. 09-08-1711 Rotterdam,

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Michiel de Haan?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Michiel de Haan

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Michiel de Haan

Maijken Geerits Boom
± 1635-± 1666

Michiel de Haan
< 1684-< 1756

1711
Jenneke de Haan
< 1720-1796

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. van Zanen Web Site, Maria Adriana Theodora van Zanen, Michiel Dirckse de Haan, 9 februari 2016

      Toegevoegd via een Smart Match

      Stambomen op MyHeritage

      Familiesite: van Zanen Web Site

      Familiestamboom: 148453132-2
    3. De Rooij Web Site, Ireen Laumen, Michiel Dirckse De Haan, 14 februari 2016

      Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen

      Stambomen op MyHeritage

      Familiesite: De Rooij Web Site

      Familiestamboom: 52346641-19
    4. stamboom Web Site, wim wilmer, 18 september 2017
      Persoonlijke foto van Michiel Dirckse de Haan Toegevoegd via een Photo Discovery™

      Stambomen op MyHeritage

      Familiesite: stamboom Web Site

      Familiestamboom: 261795721-1
    5. Elderson KWARTIERSTAAT E.J.H. [VAN EDENBURGH] ELDERSON, Elderson, Evert Elderson, via http://elderson.com/Familie/Stamboom/ind...

      X   (1640-1720)

      a.

      0000522  Michiel Dirckse de Haan, ged. 17-12-1684 Capelle, Noord-Brabant, begr. 03-12-1756 Rotterdam, binnenschipper, won. zowel voor als na zijn huw. Schiedamsedijk in de Zevenhuissteeg bij het armhuis, vermeld 10-06-1708 als hij 1000 Carolusguldens schuldig is aan Jan Willemse van Heyningen meester scheepmaker won. buiten de Oostpoort aan de Hoge Zeedijk. Op 31-03-1719 verkoopt hij zijn schip “sijnde een Ligter groot ontrent dertig Lasten” voor fl.1150,- aan Johannes Vuijk. Ondertr. 09-08-1711 Rotterdam, geh. 26-08-1711 Rotterdam met:

      0000523  Jannetje Pieters Vermeer, geb. 1684/85 Rotterdam, begr. 02-08-1766 in de westkelder v.d. Nieuwe Kerk te Rotterdam, won. Schiedamsedijk in de Zevenhuissteeg bij het armhuis. In het testament van Michiel en Jannetje, opgemaakt 03-02-1720, beloven zij hun kinderen “behoorlijk te alimenteren en grootbrengen in eten, drinken, kleederen en andere behoeften, soo in sieckte als gesontheijt en deselve te laten leren lesen, schrijven en cijfferen”.

      Familienamen Elderson en van Edenburg(h)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 3 december 1756 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: geheel betrokken vochtig. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1756: Bron: Wikipedia
      • 18 februari » Een zware aardbeving bij Düren met een beving van 6,1 op de schaal van Richter, richt grote schade aan.
      • 15 mei » Begin van de Zevenjarige Oorlog.
      • 9 juni » De vijftien koningen, keizers en regenten van Timor, Roti, Solor en Soemba tekenen een verdrag waardoor het Nederlandse gouvernement de soevereiniteit verkrijgt.

    Over de familienaam De Haan

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Haan.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Haan.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Haan (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Elderson is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter Elderson, "Stamboom Elderson", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-elderson/I500922.php : benaderd 26 december 2025), "Michiel de Haan (< 1684-< 1756)".