De temperatuur op 8 mei 1923 lag tussen 9,1 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 3,0 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Villarreal CF.
5 april » Firestone Tire and Rubber Company in Ohio begint met de productie van luchtbanden.
13 mei » Zaligverklaring van Robertus Bellarminus (1542-1621), Italiaans theoloog en kardinaal.
1 november » In Antwerpen wordt het Bosuilstadion geopend met een galawedstrijd tussen België en Engeland.
8 november » In München vindt de Bierkellerputsch plaats onder leiding van Adolf Hitler.
9 november » Bierkellerputsch / Hitlerputsch in München, eerste en mislukte poging van Adolf Hitler en zijn nazi's om de macht in Duitsland te grijpen (in de nacht van 8 op 9 november).
Trouwdag 12 januari 1950
De temperatuur op 12 januari 1950 lag tussen -1,0 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 6,2 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
14 april » De DAF-fabriek in Eindhoven wordt geopend.
25 april » De Republiek der Zuid-Molukken wordt uitgeroepen.
9 mei » De Franse minister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman, geïnspireerd door een voorstel van de ambtenaar Jean Monnet, houdt een opgemerkt pleidooi voor een supranationale Europese organisatie. Hieruit groeit later de Europese Unie.
28 mei » Het Ghanees voetbalelftal speelt onder de naam Goudkust de eerste officiële interland en wint met 1-0 van Nigeria.
22 juli » Na lang politiek gekrakeel en een volksraadpleging over zijn houding in de oorlog, betrekt de Belgische koning Leopold III weer zijn paleis in Laken.
29 november » Noord-Koreaanse en Chinese troepen dwingen de troepen van de Verenigde Naties zich terug te trekken uit Noord-Korea.
Dag van overlijden 29 december 2010
De temperatuur op 29 december 2010 lag tussen -1,6 °C en 1,8 °C en was gemiddeld 0,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,7 uur zonneschijn (22%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
23 juli » De Brits-Ierse boyband One Direction wordt gevormd.
26 augustus » De Venezolaanse autoriteiten ontdekken vier ton cocaïne op het terrein van een ranch in de centrale deelstaat Guárico. Volgens minister van Justitie Tareck El Aissami gaat het om de grootste drugsvondst sinds jaren.
10 september » Première van de eerste Klingon-opera ’u’ in Den Haag.
17 september » De eerste uitzending van The voice of Holland verschijnt op Nederlandse televisie en daarmee de start van het wereldwijde succes van The Voice.
21 september » Premier Omar Abdirashid Ali Sharmarke van Somalië treedt af wegens een conflict met president Sharif Sheikh Ahmed, onder meer over de strijd tegen de islamistische Al-Shabaab-rebellen.
26 december » Atleet Christophe Lemaitre wordt door de Franse sportkrant L'Equipe uitgeroepen tot sportman van het jaar in Frankrijk.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nabestaanden Sierd Eizenga , "Stamboom Eizenga-Vis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eizenga-vis/I8303.php : benaderd 14 oktober 2026), "Griet Sierds Westra (1923-2010)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.