De temperatuur op 1 april 1907 lag tussen 1,8 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 10,3 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
15 april » Oprichting van de Argentijnse omnisportclub Unión de Santa Fe.
1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
31 augustus » De Brits-Russische Conventie vindt plaats, over problemen met Perzië, Afghanistan en Tibet.
19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Dag van overlijden 3 december 1982
De temperatuur op 3 december 1982 lag tussen 1,1 °C en 2,9 °C en was gemiddeld 2,0 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
12 januari » In Bombay verliest Nederland in de troostfinale van het WK hockey met 4-2 van Australië.
28 maart » Bisschopswijding van Luc Alfons De Hovre, Belgisch hulpbisschop van Mechelen-Brussel.
25 mei » Het Nederlands voetbalelftal fungeert als sparringpartner van Engeland, dat zich wel heeft geplaatst voor het WK voetbal 1982. In Londen wint de thuisploeg met 2-0 door goals van Tony Woodcock en Paul Mariner. Bij Oranje zwaaien Jan Peters en Tscheu La Ling af als international. Ajax-verdediger Peter Boeve maakt zijn debuut.
13 juni » In de openingswedstrijd van het WK voetbal verliest titelverdediger Argentinië in Barcelona met 1-0 van België door een treffer van Erwin Vandenbergh.
1 oktober » Sony presenteert de eerste cd-speler ter wereld.
26 november » De Zilveren Camera 1982, de prijs voor de beste Nederlandse persfoto van het jaar, wordt gewonnen door de Amsterdamse freelance-fotograaf Dirk-Jan Prins voor zijn foto van de arrestatie van de Brit Allan R., die op 6 augustus in Amsterdam een politieman doodschoot.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099532194.php : benaderd 10 februari 2026), "Berendien Mulder (1907-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.