1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
29 november » Oprichting van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona.
Dag van overlijden 5 juni 1939
De temperatuur op 5 juni 1939 lag tussen 10,6 °C en 26,0 °C en was gemiddeld 18,6 °C. Er was 13,4 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
29 januari » Op initiatief van Maurice van Nieuwenhuizen wordt de "Nederlandsche Jiu-Jitsu Bond" (NJJB) opgericht, een van de voorlopers van de Judo Bond Nederland.
25 augustus » Polen en Groot-Brittannië tekenen een bijstandsverdrag.
28 augustus » De Nederlandse motortorpedoboot TM 51 vaart tijdens een verlengde proefvaart naar Nederland om inbeslagname door de Britse regering te voorkomen.
8 november » In München ontsnapt Hitler aan een door Georg Elser gepleegde bomaanslag in de Bürgerbräukeller.
22 december » Het Reichssicherheitshauptamt (RSHA) wordt opgericht door Heinrich Himmler.
31 december » Het eerste Nieuwjaarsconcert van de Wiener Philharmoniker wordt uitgevoerd, onder leiding van Clemens Krauss.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099531251.php : benaderd 15 oktober 2026), "Willemina Zwiers (1864-1939)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.