14 maart » De Nederlandse botanicus Hugo de Vries brengt de erfelijkheidswetten van Mendel opnieuw onder de aandacht.
2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
29 mei » Ndjamena, de hoofdstad van het Afrikaanse land Tsjaad, wordt gesticht door de Franse commandant Émile Gentil onder de naam Fort Lamy.
16 juli » Ray Ewry wint bij de Olympische Spelen in Parijs op één dag drie gouden medailles bij het springen uit stand. Dit zijn de eerste van in totaal tien medailles die hij bij verschillende Olympische Spelen zal winnen.
3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
16 december » Oprichting van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen.
Dag van overlijden 18 november 1999
De temperatuur op 18 november 1999 lag tussen -0,2 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 2,1 °C. Er was 9,8 mm neerslag gedurende 6,7 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (30%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
25 januari » Bij een aardbeving in het westen van Colombia, met een kracht van 6,0 op de schaal van Richter, komen meer dan duizend mensen om.
18 maart » Kosovaarse leiders ondertekenen in Rambouillet een akkoord dat de autonomie van de provincie Kosovo herstelt, en de terugtrekking van de Servische troepen en de ontwapening van het KLA/UCK gebiedt.
22 maart » Secretaris-generaal Kofi Annan van de Verenigde Naties roept Servië op om de militaire activiteiten in de omstreden provincie Kosovo onmiddellijk te stoppen.
3 juni » Ontslag van de Nederlander Lambert van Heygen als aartsbisschop van Bertoua in Kameroen.
9 oktober » De Lockheed SR-71 maakt zijn allerlaatste vlucht.
31 december » Boris Jeltsin neemt ontslag als president van Rusland. Vladimir Poetin wordt interim-president.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099527754.php : benaderd 17 oktober 2026), "Jan Gelderman (1900-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.