De temperatuur op 24 maart 1913 lag tussen 2,9 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 4,4 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
28 mei » Drie Fransen bereiken met een ballon als eersten een hoogte van meer dan 10.000 meter.
29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
31 augustus » Oprichting van de Philips Sport Vereniging (PSV). Voetbal is een van de 19 sporttakken van PSV.
14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
24 december » Groot spoorwegongeval bij Hooghalen.
Trouwdag 16 mei 1946
De temperatuur op 16 mei 1946 lag tussen -0,6 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 6,9 mm neerslag gedurende 2,6 uur. Er was 7,6 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
10 januari » Voor het eerst wordt met radar een verbinding met de maan gemaakt.
19 februari » Eerste uitzending van het AVRO-radioprogramma Arbeidsvitaminen.
5 maart » Als eerste staatsman van de geallieerde bevrijders spreekt Winston Churchill over het IJzeren Gordijn in zijn speech in het Westminster College in Fulton, Missouri. Dit wordt gezien als het begin van de Koude Oorlog.
1 mei » Encycliek Deiparae Virginis Mariae van paus Pius XII over de Tenhemelopneming van Maria.
3 juli » In Nederland wordt het eerste kabinet-Beel beëdigd, de eerste normale naoorlogse regering na het 'noodkabinet' Schermerhorn-Drees.
1 november » Priesterwijding van Karol Wojtyła in Kraków.
Dag van overlijden 4 maart 2011
De temperatuur op 4 maart 2011 lag tussen -3,7 °C en 4,7 °C en was gemiddeld -0,2 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (87%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
5 januari » Een grote brand bij chemiebedrijf chemie-pack in Moerdijk veroorzaakt een enorme rookwolk en een grootschalige vervuiling van bodem en oppervlaktewater. Bestuurlijk wordt opgeschaald naar het niveau GRIP 4. Twintig hulpverleners en 150 andere mensen worden behandeld voor klachten die mogelijk het gevolg geweest zijn van blootstelling aan gevaarlijke stoffen.
14 januari » De Tunesische president Zine El Abidine Ben Ali ontvlucht zijn land na zware onlusten.
12 maart » Als gevolg van de zeebeving en de daaropvolgende tsunami, een dag eerder, vindt in de kerncentrale Fukushima I in Japan een kernramp plaats.
23 april » Opening van het Estádio do Zimpeto, een voetbalstadion in de Mozambikaanse hoofdstad Maputo
16 juni » Schepen in wateren bij Benin in West-Afrika moeten waakzaam zijn voor piraten, zo waarschuwt het Internationaal Maritiem Bureau.
14 november » De Europese Unie staat het gebruik van zoetstof uit de steviaplant toe.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099518089.php : benaderd 8 oktober 2026), "Anna Johanna Jacoba Rodenburg (1913-2011)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.