De temperatuur op 25 december 1889 lag rond de 6,5 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
3 juli » De paardentram van de UTM (Utrechtse Tram-Maatschappij) wordt feestelijk geopend.
8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
Trouwdag 11 maart 1915
De temperatuur op 11 maart 1915 lag tussen 1,5 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 4,4 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
25 september » Begin van de Slag bij Loos.
Dag van overlijden 19 april 1940
De temperatuur op 19 april 1940 lag tussen 6,1 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 6,8 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
9 april » Tweede Wereldoorlog: Duitsland valt Denemarken en Noorwegen binnen.
14 mei » Tweede Wereldoorlog: De Duitse Luftwaffe bombardeert Rotterdam, Strijen en Strijensas.
14 juni » Duitsland valt Parijs binnen tijdens de Tweede Wereldoorlog.
14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
27 juli » Bugs Bunny maakt zijn entree in de cartoon A Wild Hare
6 oktober » De Duitse Jodenvervolging in Nederland begint met de ariërverklaringen van ambtenaren.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099514118.php : benaderd 12 februari 2026), "Annigje Jacoba Dijkslag (1889-1940)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.