De temperatuur op 1 oktober 1882 lag rond de 15,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
Trouwdag 18 november 1904
De temperatuur op 18 november 1904 lag tussen 2,4 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 1,1 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
12 februari » Eerste editie van de Deense sensatiekrant Ekstra Bladet.
18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
10 augustus » Priesterwijding van Angelo Roncalli in Rome.
Dag van overlijden 15 maart 1968
De temperatuur op 15 maart 1968 lag tussen 1,3 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 8,8 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Er was 2,3 uur zonneschijn (20%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Nederland start met kleurentelevisie-uitzendingen.
11 februari » De Nederlandse schaatser Tonny Ferwerda vestigt het werelduurrecord op de schaats in Heerenveen: in één uur tijd schaatst hij 34205,15 m.
4 april » Moord op Martin Luther King door de blanke sluipschutter James Earl Ray.
21 augustus » Inval in Tsjecho-Slowakije door de Sovjet-Unie.
14 september » Gyula Zsivótzky scherpt in Boedapest zijn eigen wereldrecord kogelslingeren (73,74 meter) aan tot 73,76 meter.
30 oktober » première van de film The Lion in Winter met Katharine Hepburn in de hoofdrol. Hier zal ze een derde Oscar voor krijgen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099513990.php : benaderd 7 oktober 2026), "Janna Dijkslag (1882-1968)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.